Регіонали вирішили переписати правила створення коаліції

Партія регіонів збирається змінити порядок утворення коаліції у парламенті.

Відповідний проект змін до статті 61 закону про регламент Верховної ради зареєстрували депутати-“регіонали” Валерій Бондик і Володимир Демидко.

Зокрема, законопроектом передбачається, що в коаліцію можуть вступати не тільки фракції, але і окремі депутати.

Перед цим президент Віктор Янукович провів зустріч з лідерами парламентських фракцій і закликав їх якомога скоріше сформувати нову більшість (про розпуск колишньої коаліції БЮТ, НУ-НС та Блоку Литвина спікер Володимир Литвин оголосив 2 березня).

“Я жодних умов не хочу ставити, і навіть фракції Партії регіонів. Я хотів би, щоб ви у найближчі дні самі домовилися про коаліцію, яка б запропонувала кандидатуру прем’єр-міністра і склад уряду”, – сказав Янукович.

У зустрічі взяли участь голова Верховної Ради Володимир Литвин, перший віце-спікер Олександр Лавринович, віце-спікер Микола Томенко, голова фракції Блоку Литвина Ігор Шаров, перший заступник голови фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, голова фракції блоку НУ-НС Микола Мартиненко і голова парламентської фракції Комуністичної партії України Петро Симоненко.

Вже відомо, що БЮТ вирішив піти в опозицію і не братиме участь у переговорах. Нагадаємо, цьому передувало звільнення Юлії Тимошенко з посади прем’єра та її уряду. Це рішення підтримали 243 народних депутати.

Після відставки Тимошенко вирішила піти у відпустку, а уряд тимчасово очолюватиме перший віце-прем’єр Олександр Турчинов.

За матеріалами: РБК-Україна

admin