Оголошено перші кандидатури до нового уряду (доповнено)

Президент Віктор Янукович вніс до Верховної ради кандидатури прем’єр-міністра, міністрів закордонних справ і оборони та глави СБУ, що належать до його квоти.

Для внесення кандидатур глава держави особисто прибув до парламенту і назвав їх із трибуни ВР.

Зокрема, на посаду міністра закордонних справ внесено кандидатуру Костянтина Грищенка, який зараз перебуває на посаді посла України в Росії. У 2003-2005 роках також працював на посаді глави МЗС в уряді Януковича.

На посаду міністра оборони внесено кандидатуру Михайла Єжеля – екс-заступника керівника Міноборони (у 1996-2001 роках) і екс-командувача Військово-морських сил України (1996-2003 роки).

Крім того, Янукович офіційно вніс до ВР кандидатуру Миколи Азарова на посаду прем’єр-міністра.

Також, Президент пропонує Верховній раді призначити головою Служби безпеки України Валерія Хорошковського.

Нагадаємо, у четвер, 11 березня, у Верховній раді було створено нову коаліцію, яка й почала формувати уряд.

До нової більшості увійшли 235 нардепів – представники Партії регіонів, Блоку Литвина, Компартії, позафракційні депутати та депутати з інших фракцій.

Джерела в Парті регіонів повідомили попередній склад нового уряду. На пост першого віце прем’єра претендує Андрій Клюєв, а також на пост віце-прем’єра з енергетичних питань – Юрій Бойко, з питань АПК – Віктор Слаута, з гуманітарних питань – Володимир Семиноженко або комуніст Ігор Алексєєв, з питань підготовки до Євро-2012 – Борис Колесніков.

На пост міністра фінансів пропонуватимуть Вадима Копилова, або Федора Ярошенка, на пост міністра економіки – Василя Цушка або Миколу Деркача. Головою Державної податкової адміністрації може стати Анатолій Брезвін.

Станіслав Ніколаєнко може знову очолити Міністерство освіти, також на цю посаду може претендувати Дмитро Табачник, Юрій Гайдаєв – міністерство охорони здоров’я, Михайло Куліняка – міністр культури, Яцуба – міністр регіонального розвитку і будівництва, Попов – міністр з питань ЖКХ, Василь Надрага або Петро Цибенко – міністр праці та соціальної політики, Олександр Лавринович – міністр юстиції, Нестор Шуфрич – міністр з питань надзвичайних ситуацій, Василь Присяжнюк – міністр з питань АПК.

А також на пост міністра палива та енергетики пропонують Ігоря Титенка.

admin