«Очевидним є те, що Балога на самостійні дії неспроможний, а його губернаторство неодмінно потягне за собою посилення сепаратистських тенденцій на Закарпатті», — переконані в Закарпатському осередку ВО «Свобода»

Журналістів цікавила перспектива нових призначень у регіоні. «Поки що вони на рівні слухів, а Балога, який контролює у парламенті десяток депутатів, вимагатиме більшого, ніж губернаторство в Закарпатті», — вважає п. Куцин. Очевидним є те, що Балога на самостійні дії неспроможний, а його губернаторство неодмінно потягне за собою посилення сепаратистських тенденцій на Закарпатті. Так само очевидним є те, що поглибився русинський сепаратизм саме за період президентства Ющенка, і хоча ЗОО ВО «Свобода» зверталася до УСБУ та прокуратури з приводу конкретних випадків сепаратизму, вони залишилися без реагування.

У ситуації з о. Сидором, на переконання Олега Куцина, «справа піде під сукно, хоча має бути не тільки осуджена, а й засуджена». Закарпатські свободівці (наразі організація має 150 членів та на розгляді 400 заяв) були на третьому судовому засіданні, куди русинів звезли з усієї області, аби створити відповідний тиск русинської громади на суд. Толерантна присутність свободівців атмосферу згладила, підкреслив гість прес-центру. Безумовно, русини отримують підтримку з Москви, це вже давно ні для кого не є секретом. Як і те, що йдеться не про ідею русинства, а власне про розподіл коштів, які вони отримують. Одіозний Затулін, який отримав право на в’їзд до України і взяв участь у інавгурації Януковича, мав наміри відвідати Закарпаття з метою «визначити лідерів нового типу», тобто Сидор із його деструктивною місією з арени вже відкинутий. Серед можливих очільників обласного русинства зокрема називають Жупана.

Щодо перспектив ВО «Свобода», то прогнозується його проходження до парламенту вже на майбутніх парламентських виборів. Закарпатська обласна організація ВО «Свобода» має осередки всюди, крім м. Чоп. Олег Куцин каже, що до «Свободи» часто просяться так звані «боротьбисти» (люди з претензіями до існуючої влади), наразі організація перереєстровується. Категорично відмовляють колишнім комуністам, до уваги беруть національну приналежність, а власна «служба безпеки» перевіряє кожного насамперед на міцність ідеологічних засад.

admin