Місто на Закарпатті зробило Бандеру і Шухевича почесними громадянами

Міська рада Хуста Закарпатської області вирішила присвоїти звання почесних громадян міста лідеру Організації українських націоналістів Степану Бандері та головнокомандуючому Української повстанської армії Роману Шухевичу.

Таке рішення міськрада ухвалила 10 березня. Своє рішення депутати пояснили необхідністю відзначити заслуги Бандери і очолюваної ним ОУН перед Україною, вагомий внесок Організації українських націоналістів оборону Карпатської України та особисту участь Шухевича в подіях на території Карпатської України.

Крім того, Хустська міськрада вирішила запропонувати іншим містам присвоїти Бандері й Шухевичу звання “Почесний громадянин”.

Хустські депутати також ухвалили звернення до президента Віктора Януковича з проханням не сприяти поширенню антиукраїнських настроїв у територіальних громадах і не підтримувати ідею скасування указу екс-президента Віктора Ющенка про присвоєння Бандері звання Герой України.

Нагадаємо, онук Бандери Степан вже заявив, що готовий віддати звання Героя України, надане його діду посмертно, але тільки в обмін на відмову Януковича від помешкання на території державної резиденції “Межигір’я”.

Степан Бандера став Героєм України в 2010 році, Роман Шухевич – в 2007. Президент Янукович після приходу до влади заявляв, що має намір розібратися з присвоєнням почесних звань діячам націоналістичного руху.

admin