«Клініка, дружня до молоді» готова прийти на допомогу молодим ужгородцям

Центр покликаний забезпечувати надання медико-соціальної допомоги відвідувачам закладу — підліткам віком 10-18 років та молоді віком 18-24 років — при їх самостійному зверненні, а також за направленнями соціальних служб, освітян, медиків тощо. Молоді ужгородці, звернувшись до Центру, зможуть отримати комплексну психологічну, психотерапевтичну, медичну та просвітницьку фахову допомогу. Тут суворо дотримуватимуться принципів медичної етики, конфіденційності та анонімності відповідно до вимог чинного законодавства України і тому розраховують на повну довіру молоді.

Центр «Клініка, дружня до молоді» створюється на базі Ужгородського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, міської дитячої клінічної лікарні, мережі кабінетів обласних закладів охорони здоров’я, обласного шкірно-венеричного диспансеру, обласного центру профілактики ВІЛ/СНІДу, обласного наркологічного диспансеру. Центр співпрацює з службою у справах дітей, управлінням у справах культури, сім’ї, молоді та спорту Ужгородської міської ради, кримінальною міліцією міськвідділу УМВС в Закарпатській області, громадськими та релігійними організаціями.

Представники цих закладів та служб 2 березня зібралися у малому залі Ужгородської міської ради, щоб спільно погодити загальні положення і організаційні моменти, визначити основні завдання, обов’язки, а також права Центру «Клініка, дружня до молоді». Фахівці акцентували на тому, що підлітки й молодь мають низку проблем, пов’язаних із процесом дорослішання та супутніми із цим ризиками. Статева поведінка, алкоголь, наркотики, тютюнопаління, депресивні стани, психологічні травми, нерозуміння у сім’ях та колективах, відчуженість, самотність, перші глибокі розчарування. Зрозуміти, підтримати, допомогти відкорегувати моделі поведінки і покликаний Центр. Кризова молодь — колишні і теперішні засуджені, залежні від наркотиків особи часто мають контакти з молодіжними релігійними організаціями, а тому співпраця Центру з цими організаціями є конче необхідною. Слід додати, що керівники молодіжних організацій (крім релігійних) та учнівського самоврядування на цій зустрічі чомусь представлені не були.

Центр (без людей у білих халатах та черг під дверима) має бути доступним для будь-якого підлітка, який потрапив у біду, а його контактний телефон, за яким можна записатися на прийом до фахівця, відомий кожному. Адже згідно з проведеним опитуванням з’ясувалося, що у складних ситуаціях молодь замикається в собі через боязнь бути підданим осуду та низький рівень довіри до старших, у тому числі до власних батьків. Як резонно зауважив заступник міського голови Федір Апшай, на якого покладено контроль за виконанням розпорядження про створення Центру, через три місяці слід провести подібне опитування, аби молодь сама зробила визначення: чи вірним шляхом пішли чиновники. Адже дуже важливо не залишити питання у суто формальній площині, а наповнити добру справу належним змістом, бо рятуючи цих дітей, ми таким чином інвестуємо сьогодні в наше майбутнє…

admin