До 100-річчя з дня народження закарпатського живописця відбудеться ряд заходів

У жовтні 2010 року в культурному житті Закарпаття та всього українського образотворчого мистецтва відзначатиметься знаменна подія – 100-річчя з дня народження Федора Федоровича Манайла, одного із засновників Закарпатської школи живопису, глибокого знавця історії, етнографії та фольклору Закарпаття, самобутнього, колоритного, експресивного майстра пензлю, який все своє життя, всю свою творчість присв`ятив народу улюблених Карпат.

З цієї нагоди працівники меморіального музею митця та Закарпатського обласного художнього музею готують цілий ряд культурних заходів.

За підтримки Управління культури облдержадміністрації планується ювілейне видання – альбом, в котрому буде репрезентована творчість цього визначного майстра, представлені репродукції картин із зібрань музеїв України, приватних колекцій ( на прес-конференції буде висловлене прохання про можливість надання художніх творів з приватних колекцій для репродукування в альбомі та експонування їх на ювілейній виставці).

Планується організація великої ретроспективної виставки творів Федора Манайла в залах Закарпатського обласного художнього музею та невеликих тематичних виставок в залах меморіального будинку-музею. До святкування ювілею працівниками музею заплановане проведення святкового вечора пам’ яті митця.

Після проведення циклу заходів до 100-річчя з дня народження Федора Манайла, свій ювілей – 30-річчя з дня відкриття – відзначатиме й будинок-музей. Це буде 9 лютого 2011 року.

Організатори:

Управління культури Закарпатської обласної державної адміністрації,
Закарпатський обласний художній музей ім.Й.Бокшая,
Меморіальний музей народного художника України Ф.Ф.Манайла,
Фонд сприяння гуманітарному розвитку ім. Ф.Ф.Манайла.

admin