Закарпатцям дозволили перебувати в Угорщині не більш як 90 днів протягом півроку

Відтак українці можуть перебувати в Угорській Республіці не більше 90 днів протягом шести місяців. До слова, немає значення, використаєте ви цю кількість днів за один раз, чи навідаєтеся до наших сусідів кілька разів.

Нововведення викликало невдоволення деяких закарпатців.

«У результаті вдосконалення інформаційної системи контроль за терміном перебування громадян України із дозволом малого прикордонного руху перевіряється автоматично, – пояснили в Генконсульстві Угорської Республіки в Ужгороді. – Таким чином, увесь процес став швидким і максимально безпечним у плані перевірки».

Ті, хто має дозвіл малого прикордонного руху та вже використали 90 днів на перебування в Угорщині протягом півріччя, можуть знову в’їхати в країну тільки через шість місяців. У пунктах перетину кордону осіб, котрі перевищили дозволений термін, змушені будуть повертати, – наголошують в Генконсульстві Угорської Республіки в Ужгороді.

За словами представника МЗС України в Ужгороді Галини Гороховської, ситуація на пунктах пропуску України з Угорщиною потребує подальшої нормалізації. На сьогодні за результатами роз’яснювальної роботи з українськими громадянами, а також консультацій із компетентними органами Угорської Республіки, що досі тривають, найбільш проблемні питання були врегульовані.

МЗС України звертається до громадян із проханням дотримуватися положень двосторонньої угоди.

Нагадаємо, відповідно до п. 5ст. 1 Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Угорської Республіки про правила місцевого прикордонного руху жителі прикордонних областей України мають право на багаторазовий в’їзд та безперервне перебування протягом трьох місяців (90 днів протягом 180 днів) у прикордонній зоні сусідньої Угорщини.

Зокрема, це стосується мешканців прикордонних областей, які перетинають кордон на підставі дозволу із соціальних, культурних або сімейних причин, або обґрунтованих економічних причин, які не вважаються прибутковою діяльністю відповідно до національного законодавства.

Прикордонні органи Україн
и та Угорщини мають право здійснювати перевірку в пунктах пропуску, в’їзду та виїзду громадян прикордонних областей, які пересуваються на умовах місцевого прикордонного руху (п. 4 статті 5 Угоди).

admin