В Америці випробують вакцину проти СНІДу, яку виготовили з ВІЛ

Американська компанія VIRxSYS планує провести випробування вакцини проти ВІЛ, виготовленої на основі самого вірусу, хоч і в знешкодженій формі.

Науковці звернули увагу, що вакцини із знешкоджених вірусів виробляються проти багатьох інфекцій, зокрема грипу, але у випадку з ВІЛ такий підхід застосовується вперше. Досі він вважався дуже ризикованим.

Але в компанії VIRxSYS повідомили, що вирішили спробувати цей шлях після того, як випробування аналогічної вакцини на мавпах (проти вірусу ВІО, відомого також як мавпячий ВІЛ) завершилися успішно.

“Ми сказали: давайте використаємо ВІЛ проти себе самого, що ми і робимо”, – пояснив Гар Макгарріті, віце-президент VIRxSYS з наукових і клінічних питань.

Представники VIRxSYS наголосили, що випробування спочатку проводитимуться на людях, які вже заражені вірусом, а не на здорових людях з ризиком інфікування. Це зробить випробування більш безпечними, оскільки дозволить уникнути вірогідності того, що вірус “оживе” і уразить людей, у яких раніше не було ВІЛ.

За матеріалами: Inopressa

admin