Ужгородська «Масляна-2010»

Масляна — це давній слов’янський звичай. Рум’яні млинці, (закарпатською — палачінти) — головний атрибут свята, символізують сонце. Наші предки поклонялися сонцю, тому не святкувати Масляну і не їсти млинців вважалося поганою прикметою. Людина, яка не повеселилася на Масляну як слід, цілий рік буде нудьгувати і сумувати, одним словом, щастя їй не бачити. Але нудьгувати і сумувати ужгородцям та гостям міста не доведеться, адже свято пройшло надзвичайно весело.

Організаторами Ужгородської «Масляни-2010» виступили Ужгородська міська рада,
Кафедра туризму УжНУ, Закарпатська ліга КВН, Корпорація свят “Не ПоНяЛ”, Міжнародна служба поздоровлень, Студентська республіка, Туристичний інформаційний центр Закарпаття.

Програма свята була насиченою різноманітними розвагами, тож позитив отримали і дорослі і малі. Тут, і концертна программа, і народні гуляння, веселі змагання та конкурси. Незабаром Книга рекордів області поповниться найоригінальнішими досягненнями та рекордами Ужгородської Масляни.

Захоплюючим подих видовищем став конкурс, за умовами котрого, сміливець мав вилізти на самісінький верх дерев’яного стовпа та зняти з верхівки черевик в якому містилась записка з можливим призом від спонсорів та організаторів свята. Кільком відчайдухам таки вдалося підкорити стовп. Серед них, один із лідерів трейсер-руху Денис Коржов, який виграв піцу для себе та своїх друзів-уболівальників.

Також, був конкурс на найкращого сніговика, де діти й дорослі разом створюючи снігову бабу, отримували колосальне задоволення. Мабуть батьки в цей момент подумки повернулись в своє дитинство.

Всі бажаючи мали змогу оглянути, продегустувати та придбати вироби народних майстрів, сувеніри, закарпатське вино та мед.

І звісно ж, не обійшлося без дегустації головної страви на святі Масляни – млинців. А їх було розмаїття. Тут вам млинці з м’ясом, шоколадом, грибами та капустою, а також з сливовим та абрикосовим лекваром. Віртуозно готували млинці біля колиби «Дубки» та «шеф-кухар» Денис Лагодін в наметі Студентської республіки, перетворивши процес підсмажування палачінти на ціле шоу.

Для малечі в парку було збудовано снігову гірку, на якій вони з задоволенням катлись. А це допомагало спалити зайві калорії після об’їдання палачинтами та смачною картоплею по-домашньому.

Хороший зимовий настрій не зважючи на вже весняну погоду дарували відомі КВН-щики, корпорація свят «Не ПоНяЛ» Ростислав Буланов, Микола Анброх та музиканти, серед яких народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Ужгород».

Завершилась цьогорічна Масляна вже під вечір театралізованим спаленням символу зими – опудала зимової «мари». З цього моменту весна офіційно вступила у свої права, наступив новий рік, а з ним і Великий піст. Тож, як кажуть у народі «Не завжди котові Масляна».

Автор Данило БАНИК

admin