Ужгород телефонізовано на сто відсотків

Загальна кількість основних домашніх телефонних апаратів на 01.01.2010р. становила 165,4 тис.одиниць при 166,8 тисяч на 01.01.2009. Питома вага домашніх телефонних апаратів в загальній кількості основних складає 84,1%.

Кількість основних домашніх телефонних апаратів у розрахунку на 100 сімей області складає 46 одиниць. Слід відмітити, що в загальній кількості питома вага встановлених домашніх телефонних апаратів у сільській місцевості змінюється у сторону збільшення. Однак рівень забезпеченності телефонізації в містах складає 65 одиниць, в сільській місцевості значно нищий і становить 34 телефонних апаратів на 100 сімей. Найкраще забезпечені телефонними апаратами сім’ї в обласному центрі – Ужгороді, а саме: на 100 сімей припадає 100 телефонів.

За останні роки спостерігається тенденція зміни стуктури засобів зв’язку. Максимальна комфортність у процесі комунікації, зручність, швидкість та інши переваги мобільного зв’язку підвищують його популярність про що свідчать статистичні данні. Так, кількість абонентів мобільного зв’язку станом на 1 січня 2010 року становила 1338,0 тис. одиниць (у тому числі для населення 602,7 тис.), це означає, що за останні три роки кількість абонентів збільшилась майже на чверть, а серед населення – майже вдвічі. Безумовно, із впевненістю можна сказати, що на ринку мобільного стільникового зв’язку великі перспективи, він активно розвивається і стає дедалі доступнішим у користуванні серед населення, його перевагами користуються все більше і більше людей, повідомила начальник відділу статистики нефінансових послуг Головного управління статистики в Закарпатській області Валерія Фогаш.

admin