Увага! В маршрутках штрафуватимуть за відмову поступатися місцем бабусям

Верховна рада розгляне введення нових штрафів у громадському транспорті, зокрема за відмову поступатися місцем у транспорті літнім людям та інвалідам, прослуховування голосної музики та порушення вимог безпеки.

Такі нововведення передбачає запропонований урядом законопроект про антикризові заходи у сфері житлово-комунального господарства.

Зокрема, у законопроекті Кабмін пропонує штрафувати на 5-20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за ненадання в салоні автобусів, маршрутних таксі, тролейбусів або трамваїв місць для сидіння особам похилого віку, пасажирам з дітьми до 10 років, вагітним жінкам та інвалідам.

Окрім того, передбачається також штраф за перебування в салоні автобусів, маршрутних таксі, тролейбусів або трамваїв з морозивом, у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, куріння, прослуховування голосної музики та порушення вимог безпеки. Подібні порушення тягнуть за собою накладення штрафу також від 5 до 20 неоподатковуваних мінімумів.

Викидання сміття та інших предметів з вікон і дверей автобусів, маршрутних таксі, тролейбусів або трамваїв, Кабмін оцінив у штраф від 0,5 до 1 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Користування аварійним обладнанням без нагальної на те потреби, приведення в дію системи екстреного гальмування та відчинення дверей, а також сигналізації екстреної зупинки – штраф від 5 до 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Насамкінець, відчинення дверей під час руху і навмисне перешкоджання їх відчиненню або зачиненню на зупинках, крім потреби у запобіганні нещасному випадку, – тягне за собою накладення штрафу від п’яти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

admin