Українська делегація в ПАРЕ засудила героїзацію Бандери

Марков не бачить ніякого парадоксу в тому, що Київ виявився серед підписантів. По-перше, підписи під проектом документу ставили депутати від Партії регіонів і комуністи, тобто опозиція. По-друге, по словах Маркова, “переважна більшість громадян України виступають категорично проти того, що надало звання героя нацистським злочинцям”. “Віктор Ющенко призначив їх героями всупереч волі народу”, – переконаний він.

Нагадаємо, Президент України присвоїв звання Героя лідерові Організації українських націоналістів Степану Бандері в січні цього року. Пояснюючи причини свого рішення, Ющенко заявив, що “цього багато років чекали мільйони українців”. Росія у зв’язку з цим рішенням запропонувала ПАРЕ ухвалити резолюцію “про неприпустимість героїзації войовничих націоналістів”, яка і була підписана сьогодні п’ятьма країнами.

Розповідаючи про подальшу долю проекту резолюції, Марков пояснив, що в ПАРЕ входить 47 країн, але для затвердження проекту усі вони не потрібні: за існуючими правилами, до ініціативи повинні приєднатися не менше 20 чоловік, що представляють не менше п’яти країн, що, власне і сталося. Далі питання розглядає бюро Асамблеї. Там і вирішується – давати добро документу або ні.

“Я сподіваюся, що потім це піде в комісію з політичних питань, а мене призначать доповідачем”, – говорить Марков. Резолюція у разі її прийняття носитиме рекомендаційний характер. Стосовно України це означає, що її наступний її президент – хто б їм не став – не прийматиме рішень, подібних до нинішніх, адже у нього буде постанова ПАРЕ, сподівається російський делегат.

Він відмічає, що резолюція засуджує не лише указ Ющенка про героїзацію Бендери^ для ПАРЕ само по собі рішення українського президента – занадто приватне питання, і Асамблея не стала б його розглядати.

Незважаючи на чисельні протести Москви, Ющенко регулярно підписував документи, подібні до “бандерівського”.

Так, в жовтні 2006 р. з’явився указ “Про усебічне вивчення і об’єктивне освітлення діяльності українського визвольного руху і сприяння процесу національного примирення”. У тому ж році уряд країни схвалив законопроект, що зрівнює ветеранів національно-визвольного руху 1939-1956 рр. і учасників Великої Вітчизняної війни в пільгах, що надаються.

У листопаді 2009 року був підписаний черговий документ з цієї серії – “Про додаткові заходи по визнанню українського визвольного руху XX століття”. МЗС РФ назвав цей документ фальсифікацією історії і спробою “демонтажу російсько-українського добросусідства”, повідомляє Newsland.

admin