Україна посилить боротьбу з подвійним громадянством

Верховна рада ухвалила у першому читанні законопроект “Про внесення змін до деяких законів України щодо громадянства”, який передбачає додаткові механізми боротьби з подвійним громадянством в Україні. Рішення підтримали 236 народних депутатів.

Запропоновані в документі нововведення передбачають встановлення додаткових законодавчих механізмів запобігання випадків подвійного громадянства, а також обмеження деяких прав громадян України, які одночасно перебувають у громадянстві (підданстві) іншої держави, та/або отримали дозвіл іншої держави на постійне проживання на її території чи оформили документи на виїзд на постійне проживання за межі України.

Зокрема, пропонується внести зміни до закону “Про громадянство України” та встановити обов’язок для осіб, які набули громадянство України за територіальним походженням, осіб, яких прийнято до громадянства або поновлено у громадянстві України, повернути паспорт іноземної держави до уповноважених органів цієї держави.

Про повернення паспорта іноземної держави відповідні особи мають повідомити спеціально уповноважений орган виконавчої влади України з питань громадянства або підпорядкований йому орган за місцем проживання чи дипломатичне представництво або консульську установу України за місцем проживання за кордоном.

Нагадаємо, ухвалити закон ВР запропонував президент Віктор Ющенко. Глава держави, крім того, висунув у документі вимогу зробити жорсткішими умови українського підданства.

Зокрема, в документі йдеться про необхідність позбавлення іноземців, які отримали українське громадянство, можливості зберегти подвійне підданство.

За матеріалами: РБК-Україна

admin