У Києві розпочався суд, який вирішить долю виборів

19 лютого у Києві розпочалося засідання Вищого адмінсуду за позовом прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко щодо оскарження результатів президентських виборів.

Нагадаємо, що 16 лютого лідерка БЮТ особисто подала до ВАСУ позовну заяву.

За ії словами, позовна заява нараховує 9 томів, в яких містяться докази фальсифікацій на виборах. Тимошенко додала, що планує залучити до судового розгляду міжнародних спостерігачів, зокрема від ОБСЄ, в якості свідків.

Також вона повідомила, що надала суду фото- та відеоматеріали, які свідчать про фальсифікації, а також перелік виборчих дільниць, на яких були зафіксовані фальсифікації. Тимошенко додала, що на суд чиниться тиск з боку Генеральної прокуратури.

Як повідомлялось, ЦВК 14 лютого офіційно оголосила Януковича переможцем виборів президента України. Всі члени ЦВК підписали відповідний протокол. 5 членів ЦВК підписали протокол із “окремою думкою”, в тому числі і заступники голови ЦВК Андрій Магера і Жанна Усенко-Чорна.

За офіційними результатами ЦВК, лідер Партії регіонів Янукович набрав у другому турі президентських виборів 48,95% голосів виборців (12 млн 481 тис. 266 голосів), прем’єр-міністр Тимошенко – 45,47% (11 млн 593 тис. 357 голосів). Не підтримали жодного кандидата 4,36% виборців (1 млн 113 тис. 55 голосів).

За матеріалами: РБК-Україна

admin