У бюджеті немає грошей на інавгурацію Януковича

В державному бюджеті бракує грошей на проведення церемонії інавгурації новообраного президента України Віктора Януковича.

Як пояснив заступник глави бюджетного комітету Верховної ради, “бютівець” Олег Ляшко, бюджет на 2010 рік досі не ухвалено, і країна живе за фінансовим документом 2009 року, коли вибори не планувалися. Ляшко підкреслив, що на церемонію вступу Януковича на посаду грошей в державній скарбниці немає.

За словами міністра Кабінету міністрів Петра Крупка, в таких умовах інавгурація повинна фінансуватися за рахунок коштів парламенту, де пройде урочиста церемонія, а також за рахунок Державного управління справами при президентові (ДУСі). Держуправління справами візьме на себе фінансування урочистого прийому послів і керівників іноземних держав та інших можливих заходів.

Водночас глава підкомітету з матеріально-технічного забезпечення Ради Василь Кравчук повідомив, що парламенту на сьогодні і так не вистачає 30 мільйонів гривень. До цієї суми входять борги законодавчого органу перед підрядчиками, кошти, які парламент повинен сплатити за рішенням судів, і багато іншого. У зв’язку з цим депутат від БЮТ порадив шукати гроші на інавгурацію президента суто у Державного управління справами.

Нагадаємо, у 2005 році на складення присяги президентом Віктором Ющенком було виділено 4,3 млн грн. За рахунок резервного фонду бюджету Державному управлінню справами було виділено 1,7 млн, Міністерству культури – 2 млн грн. Ще 600 тисяч грн отримало Держтелерадіо.

Згідно з Держбюджетом-2009, за яким зараз живе держава, на організацію і здійснення офіційних заходів за участю президента України передбачено лише 10 млн грн. Тобто, витрати на інавгурації можуть скласти практично половину суми, запланованої на весь рік.

При цьому інавгурація Януковича, за задумом спікера ВР Володимира Литвина, має відбутися вже 25 лютого. Цю дату було погоджено на раді фракції Верховної ради – як зазначив заступник спікера парламенту Олександр Лавринович, пропозиція не викликала суперечок серед депутатів. Цього тижня депутати повинні закріпити дату урочистої церемонії своєю постановою.

За матеріалами: Дело

admin