Суд призупинив рішення про перемогу Януковича на виборах

Вищий адміністративний суд України за клопотанням прем’єра, кандидата у президенти Юлії Тимошенко зупинив рішення Центральної виборчої комісії про встановлення результатів повторного голосування з виборів президента та обрання Віктора Януковича главою держави.

Ухвалу ВАСУ оголосив суддя Олександр Нечитайло. В документі вказано: з урахуванням того, що у разі невжиття заходів щодо зупинення дії рішення ЦВК можуть виникнути ускладнення при виконанні судового рішення, клопотання у відповідній частині підлягає задоволенню. Постанову про перемогу Януковича зупинено на час розгляду подання Тимошенко.

Разом із тим, суд не задовольнив клопотання Тимошенко в частині заборони Віктору Януковичу складати присягу президента на урочистому засіданні Верховної ради.

Суд дійшов висновку, що Янукович не є відповідачем у цій справі, у зв’язку з чим у суду немає правових підстав для заборони на вчинення ним певних дій

Ухвала суду набрала законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.

Перед цим ВАСУ відкрив провадження в адміністративній справі за позовом Тимошенко до Центральної виборчої комісії.

Нагадаємо, глава уряду оскаржила рішення ЦВК про визнання лідера Партії регіонів Віктора Януковича переможцем виборів президента, що відбулися 7 лютого. Ухвалу № П-28/10 про відкриття провадження суд постановив 17 лютого. Ухвалою суду визначено, що справа розглядатиметься колегією суддів у складі всіх суддів ВАСУ, крім суддів, які відсутні з поважних причин.

Відповідно до ухвали, відповідач у справі (ЦВК) до початку судового розгляду справи може подати письмові заперечення проти позову та докази, які у нього є.

Нагадаємо, Тимошенко, зокрема, попросила суд визнати недійсними результати виборів та призначити третій тур голосування. Команда прем’єра вважає за необхідне скасування результатів виборів на низці дільниць Дніпропетровської, Донецької, Харківської областей і в Криму.

Крім того, за даними джерел, юристи Тимошенко просили до розгляду їхнього справи заборонити інавгурацію Віктора Януковича, призначену на 25 лютого.

За матеріалами: РБК-Україна

admin