Роки правління балогівської влади – повна деградація краю

Чи призведуть майбутні зміни в органах обласної влади до налагодження стосунків з владою обласного центру – покаже час. Однак вже зараз цікаво почути думку з цього приводу голови міста Ужгорода Сергія Ратушняка.

З цього приводу журналісти зустрілися з мером найзахіднішого обласного центру в Україні Сергієм Ратушняком – відомим не тільки в Україні політиком та господарником.

– Сергій Миколайович, наприкінці місяця відбудеться зміна керівництва облдержадміністрації. Зараз в області ходять чутки, про те, що головою Закарпатської ОДА буде призначено представника Партії регіонів Сергія Мошака. Чи зміниться щось в області при подібному розкладі? Чи зменшиться політичне протистояння в краї, яке існувало всі останні роки керування областю балогівською командою?

Насамперед хотів би сказати, що 10 років від першого приходу Балоги, який став губернатором при підтримці Суркіса і Медведчука, Закарпатський край деградує. Немає жодної продуктивно функціонуючої системної галузі, не працюють м’ясо-молочні комбінати, ми перестали виготовляти меблі, хижацьке ставлення до природних багатств, нищаться ліси, з річок нещадно вигрібається річковий гравій, не переробляється сміття. За всіма показниками Закарпаття займає останні позиції в державі: від підприємств – до валового національного продукту, безлад в електропостачанні, у занепаді освіта, створено хаос із залученням інвестицій. Це повна деградація. Немає ніякої стратегії розвитку області, а формальні книжки про стратегію, які собі надрукували чиновники з ОДА, не мають нічого спільного з реальністю і не витримують жодної критики.

Що стосується змін. Ну, цілком логічно, що якщо переможе остаточно Янукович, то його політична сила має нести відповідальність за ситуацію в економіці не тільки країни, але й нашого регіону. Тому логічно, що саме представник цієї партії очолить область. Що стосується фігури Мошака Сергія, на мій погляд – дуже вдала політична фігура. По перше – це людина, яка вміє розмовляти і прислуховуватись до думок інших. Патріот цього краю. Вдалий менеджер, я би навіть сказав – з неординарними ідеями в масштабних проектах.

І він би міг об’єднати здорову частину Партії регіонів, а не тих, що займаються підлабузництвом до сімейства Балог, аби мати можливість займатися контрабандою та розкрадати державні кошти. Більше того, він міг би об’єднати здорові політичні сили області, які ще не погрузли в корупції, згуртувати громадсько-політичні організації навколо нового бачення перспектив розвитку нашого краю, довкола нового, бережливого ставлення керівництва до ресурсів краю, до людей. Тому, я вважаю, що це вдала кандидатура на керівника області.

Олександр Ледида на цю посаду не годиться, бо врешті-решт це завершиться засиллям однієї партії. Ледида був би непоганим депутатом у Верховній Раді, не гіршим від Петьовки і Кеменяша, які ще жодного слова не мовили в стінах Ради. І не заговорять. Бо вони взагалі бояться публічних виступів.

admin