ПР поки не буде робити російську мову другою державною

Нардеп від Партії регіонів Вадим Колесніченко вважає, що в Україні не слід найближчим часом проводити референдум про надання російській мові статусу другої державної.

“Питання номер один – чи буде російська мова державною? Ми чудово розуміємо, що для цього необхідно міняти розділ Конституції, який міняється тільки на референдумі всенародному, тому це завдання не сьогоднішнього дня, це завдання перспективи”, – сказав політик на прес-конференції.

Колесніченко відзначив, що після виборів президента українське суспільство в черговий раз розколене, і проведення референдуму з неоднозначного мовного питання може лише посилити цей розкол. При цьому він вважає, що перед проведенням такого референдуму необхідно, щоб суспільство стало терпимішим до мовних проблем.

Колесніченко, у той же час, переконаний, що новообраний президент Віктор Янукович проводитиме політику, що зробить суспільне ставлення до людей, які розмовляють не державною мовою, а також сповідують різні релігії, толерантнішим.

Депутат вважає, що після того, як суспільство перестане так хворобливо ставитися до цих питань, можна буде говорити і про проведення референдуму.

“Референдум треба готувати, але його треба готувати не з погляду фінансування, а з погляду підготовки суспільства”, – сказав він.

При цьому Колесніченко запевнив, що Янукович намагатиметься зробити все для того, щоб і найближчим часом регіони, де значну частину складає російськомовне населення, могли вільно використовувати і розвивати російську мову.

Нагадаємо, сам Янукович після виборів пообіцяв, що в російськомовних регіонах ця мова буде використовуватися без обмежень. Переможець виборів наголошував, що в Україні буде імплементована Європейська хартія регіональних мов, яка дозволить вільно ат в повному обсязі використовувати російську в сферах освіти, судочинства тощо.

У той же час, напередодні, 22 лютого, президент Віктор Ющенко схвалив концепцію державної мовної політики, яка, серед іншого, зобов’язує українців володіти державною мовою – українською.

За матеріалами: ProUa

admin