Не можна керувати економікою в ручному режимі

«Українська платформа» за зменшення податкового тягара і економічний лібералізм.

Свідомі політики закликають можновладців навіть не говорити про те, щоб піднімати податки під час кризи. Скажімо, лідер «Української платформи» Павло Жебрівський нещодавно застеріг парламентарів від підвищення податкового навантаження. «Поки криза не мине, цього не можна робити ні в якому разі, – сказав політик. – Адже можемо зарізати курку, яка несе золоті яйця. Розподіляти гроші (кредитні, емісійні) дуже легко, але треба чітко розуміти, з чого віддавати. Інакше, можемо загнати економіку в ще більшу яму».

Голова обласної організації партії «Українська платформа» Сергій Базовкін у коментарі з приводу ставлення його політичної сили до можливого підвищення податків також був категоричним. Каже, партія відстоює економічний лібералізм з мінімальним, раціонально обґрунтованим втручанням держави в сферу підприємництва. А в умовах кризи уряд і парламент, повинні не збільшувати, а зменшувати податки, робити “податкові канікули”, так, як це роблять у інших країнах. Не повісити весь тягар кризи на бізнес, а підставити своє плече для того, щоб той самий бізнес міг ті борги, в які залазить держава, потім віддати.

«Наша політична сила відстоює просту, оптимальну податкову систему, яка стимулює виробництво в пріоритетних галузях, – каже Сергій Базовкін. – Ми вважаємо, що треба зменшити кількість податків, знизити оподаткування заробітної плати для збільшення платоспроможного попиту та покращення рівня життя населення. Крім того, «Українська платформа» виступає за надання податкових пільг для розвитку стратегічно важливих секторів національної економіки з жорстким контролем за їх цільовим призначенням».

Стосовно нинішньої скрутної ситуації, голова обласної організації партії переконаний, що держава має підтримати підприємців. Бо, каже, якщо давати бізнесу жити, то через рік-два, він з лихвою окупить ті поступки які держава зробила йому назустріч.

Романюк Лариса

admin