МОТОКРОС НА ЗАКАРПАТТІ НАБИРАЄ ОБЕРТІВ (ФОТО)

Тут зібралося чимало спортсменів та поціновувачів цього виду спорту, серед яких заслужений тренер України, віце-президент Національної федерації мотоспорту України Сергій Лятосинський, голова Закарпатського обласного осередку НФМ України Стефан Газуда, багаторазовий чемпіон СРСР та України, переможець «Золотого шолому» в Австралії, старший тренер збірної України Олександр Лятосинський та інші. Мотокрос для них — це не лише спорт і перемоги, це порція адреналіну, котру хочеться отримувати знову і знову. Тим не менш цей вид спорту вимагає тверезого, холодного розуму й витривалості. Адже неймовірний драйв, дух свободи і ризику, властивий, напевно, більшою мірою лише сильним світу цього, манять і приваблюють як глядачів, що вболівають на змаганнях із мотокросу, так і самих професіоналів-гонщиків. Мотокрос — це завжди адреналін на старті й робота на трасі, де спортсмен «викладається на повну», показуючи результати напружених тренувань і роботу тренерів.

2009 рік для закарпатських майстрів мотокросу приніс багато визначних перемог. Так, у Кубку України перше місце в класі 125 см³ виборов ужгородець Аттіла Ерделі, мукачівський спортсмен Олександр Матей став першим у класі аматорів, а другу сходинку п’єдесталу посів Михайло Капустей (Свалява), ужгородець Степан Штефан — третій.

Серед областей Закарпаття стало переможцем Кубка України та посіло друге місце в Чемпіонаті України (тренер збірної області В. Стегура). Результативно виступили і клубні команди. Тут на другому місці в Чемпіонаті України Ужгородський міський об’єднаний навчально-спортивний центр (директор В. Марека), а третє місце у Кубку України здобула ДЮСШ № 1 м. Ужгорода (директор А. Коломоєць).

За підготовку переможців Кубка України відзнаки отримали тренери Іван Марека (Ужгород), Михайло Ганічка (Мукачево), Оскар Торма (Ужгород). Окрім цього, Іван Марека підготував чемпіона України.

Присутні на святі вручили грамоти за розвиток мотоспорту М. Капустею, М. Ганічці, В. Перецу, М. Кмітю, Р. Черепані та відзначили подякою страхове товариство «Гарантія» (директор А. Петухов), ВАТ «Плодоовоч» (В. Селехман), управління у справах молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації (нач. Я. Свида), підприємство “Матяш &amp^ Матяш” (директор Й. Горват). Учасники церемонії нагородження висловили сердечну подяку Ужгородському міському голові Сергієві Ратушняку, адже за його підтримки приємним здобутком для мотокросу стало відкриття у 2009 році офіційної постійної траси. Ужгород повертає собі спортивну славу, вже провівши на новій трасі за підтримки Сергія Ратушняка Міжнародні змагання з мотокросу на Кубок мера.

Церемонію нагородження переможців Чемпіонату області розпочав заступник Ужгородського міського голови Володимир Химинець, який вручив медалі найсильнішим у класах 50, 65, 85 см³. В класі 50 см³: 1. Едуард Штефуца (Свалява), 2. Едвард Ерделі (Ужгород), 3. Корнелія Панько (Хуст). В класі 65 см³: 1. Олександр Стегура (Ужгород), 2. Денис Алексик (Свалява). В класі 85 см³: 1. Юрій Цьока (Хуст).
В класі 125 см ³: 1. Аттіла Ерделі (Ужгород), 2. Максим Марченко (Хуст), 3. Степан Штефан (Ужгород). В класі 500 см³: 1. Віктор Стегура (Ужгород), 2. Василь Дзяпка (Хуст), 3. Микола Сич (Хуст).

Голова Закарпатської ОО ТСО України Терьошкін Є.М. провів нагородження в класі 125, 500 см³. Так, в класі 125 см ³ Р.О. перше місце здобув Єгоров Денис (Хуст), 2. Річак Олександр (Ужгород), 3. Газуда Руслан (Свалява). В класі 500 см³ Р.О.: 1. Шовш Олександр (Свалява), 2. Перец Володимир (Хуст), 3. Крічшолушій Володимир (Свалява).

Клас «аматори»: 1. Матей Олександр (Мукачево), 2. Шелестай Костянтин (Ужгород), 3. Кіраль Жолт (Мукачево).

Ветерани: 1. Шматок Владислав (Ужгород), 2. Віраг Іван (Хуст), 3. Поночевський Анатолій (Свалява).

В Чемпіонаті області перше командне місце посіла ДЮСШ № 1 м. Ужгород, друге командне – «Екстрим-Свалява», Технічний коледж м. Хуст – треті.
В особистому заліку Чемпіонату України перше місце в класі 500 см³ П.О. посів Стегура Віктор (Ужгород,), на третій сходинці п’єдисталу ужгородець Ерделі Атілла (П.О.) Також, Віктор Стегура став першим у Кубку України.

На завершення мотоциклетного свята присутні згадали спортсменів-ветеранів, які зробили вагомий внесок у розвиток мотоспорту на Закарпатті та вручили свідоцтва новим членам федерації, а саме «мотоавтоклуб Іршава» (президент Віраг І.Ю.) та «Сольво Ямаха тім» (м. Свалява, президент Дмитровський М.М.). А кращим спортсменом 2009 року безперечно визнано МС, МСУ, багаторазового чемпіона України та переможця Кубку України Віктора Стегуру.

Автор Данило БАНИК

Фото Данило БАНИК


(НА ФОТО: Стегура В.Ю., Химинець В.В., Лятосинський С.В., Марека І.М., Газуда С.С.)

admin