КС узявся за скасування президентської й депутатської недоторканності

Конституційний суд 27 січня почав розгляд проекту змін до Конституції, яким передбачається скасування президентської й обмеження депутатської недоторканності.

Розгляд справи почався у формі письмового слухання за зверненням Верховної ради про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції вимогам статей 157 та 158 Конституції.

За цією справою суд завершив письмове слухання й перейшов до закритої частини пленарного засідання для ухвалення рішення.

Нагадаємо, 20 жовтня Верховна рада підтримала запропонований Партією регіонів законопроект щодо часткового обмеження недоторканності народних депутатів та президента України.

Законопроект дозволяє правоохоронним органам затримувати чи заарештовувати народних депутатів і навіть президента, проте для цього потрібен обвинувальний вирок суду та згода Верховної ради.

Перед цим Рада відхилила запропонований БЮТ аналогічний законопроект, який повністю позбавляв депутатів недоторканості, проте залишав цей привілей главі держави.

Наразі свою оцінку змінам до Конституції щодо гарантій недоторканності для посадових осіб має надати Конституційний суд.

За матеріалами: Українські новини

admin