Ющенко присвоїв звання Героя України Григорію Омельченку

Президент Віктор Ющенко присвоїв депутату Верховної ради Григорію Омельченку звання “Герой України”.

Відповідну нагороду президент вручив йому особисто.

Омельченка нагороджено “за значний особистий внесок в утвердження незалежної української держави, самовіддане відстоювання конституційних прав і свобод громадян, багаторічну законодавчу та суспільно-політичну діяльність”.

На даний момент Омельченко безпартійний. У жовтні БЮТ виключив його з фракції з формулюванням “аморальна поведінка, зрада, наклепи”. Одночасно його виключили з очолюваної Тимошенко партії “Батьківщина”.

Перед цим Омельченко робив депутатські звернення до президента, Генпрокуратури та МВС у зв’язку зі зґвалтуваннями дітей у дитячому таборі “Артек”. У зверненнях депутата фігурували прізвища трьох його однопартійців – нардепів Руслана Богдана, Сергія Терьохіна та Віктора Уколова.

“В партії перебувають люди, засуджені раніше за групові зґвалтування, крадії, шахраї та злодії, люди, які зловживають землею”, – заявляв нардеп про колишніх своїх соратників.

Зазначимо, що Омельченко є одним з “старожилів” українського парламенту. Вперше він був обраний до Верховної ради в 1994 році. На парламентських виборах 2002, 2006 і 2007 років обирався за списком БЮТ.

Григорій Омельченко є членом Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією.

Омельченко – один з головних учасників опозиційних акцій в Україні в 2000-2001 роках, виступав з різкими заявами проти Леоніда Кучми і публікував низку компрометуючих президента матеріалів.

Також Григорій Омельченко очолював парламентську комісію з розслідування вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. У вересні 2005 року, виступаючи з доповіддю про результати її роботи з трибуни Верховної ради, Григорій Омельченко звинуватив Леоніда Кучму в організації цього злочину, Володимира Литвина – в підбурюванні до нього.

Народний депутат Омельченко є одним із засновників Союзу офіцерів України, організатором і керівником депутатського об’єднання “Антимафія”.

За матеріалами: Корреспондент

admin