Янукович не є легітимним Президентом України

Андрій Сербайло розповів, що до нього досі приходять листи, у яких люди повідомляють про факти, коли надсилалися запрошення на вибори померлим людям навіть після того, як родичі померлих зверталися до реєстру виборців і повідомляли їх про це. Людей незаконно включали до списків виборців у день голосування, або ж виборці голосували на дому без медичних довідок тощо. “Таких порушень в Закарпатті було багато і тисячі — в Україні”, констатував Андрій Сербайло. Тому БЮТ маючи в своєму розпорядженні матеріали про численні порушення, спробував оскаржити рішення ЦВК в суді, але суд поставився до розгляду формально й упереджено, тому Юлія Тимошенко відкликала свій позов.

Керівник фракції БЮТ у облраді також повідомив про отриману з прокуратури області відповідь на своє звернення перед другим туром голосування про застосування чиновниками адмінресурсу й відкритої агітації за Януковича: прокуратура, мовляв, не вбачає у цьому дій, що суперечать чинному законодавству. Андрій Сербайло також наголосив, що вперше в історії України президентом буде людина з підтримкою менше 50 % громадян. Українці вже дали оцінку “першим крокам” Януковича: після оголошення результатів виборів він звернувся до українців мовою сусідньої держави, а вже в першому інтерв’ю іноземним ЗМІ акцентував увагу на роз’єднуючих Україну питаннях другої державної мови, перебування Чорноморського флоту Росії на території України й створення газотранспортного консорціуму, не спростував і входження України до митного союзу з Росією, Білоруссю, Казахстаном. На інавгурацію крім глави Російської православної церкви Кіріла, який благословлятиме його на президентство, а також митрополита Володимира, представників інших конфесій не запрошено. Не випадково відомі громадські діячі Богдан Горень, Левко Лук’яненко, екс-віце-президент Генерального комітету Парламентської Асамблеї ОБСЄ Володимир Пилипчук офіційно звернулися до Ющенка та керівників фракції НУ—НС у Верховній раді не допустити їхньої коаліцію з Януковичем.

На думку Андрія Сербайла, є два варіанти протистояти узурпації влади в руках Януковича: жорстка опозиція та збереження демократичної коаліції. Щодо питання перенесення на невизначений термін місцевих виборів БЮТівець вважає, що законом не передбачене відміна чи перенесення виборів, й тим самим створено ще одну небезпечну для демократичних засад ситуацію у країні.

admin