Beeline та Київстар об'єднаються

Російська сторона схвалила операцію зі злиття активівАльфагруппі норвежської Telenor, результаті якоїВимпелком” (торгова марка Beeline) і український стільниковий операторКиївстарматимуть одне керівництво.

Відповідне рішення було прийняте на засіданні урядової комісії з контролю за іноземними інвестиціями, повідомив глава Федеральної антимонопольної служби РФ Ігор Артем’єв.

“Комісія однозначно схвалила цю угоду, вона може реалізована в найкоротші терміни”, – сказав він.

“Це мабуть найбільша угода, яку за останній час розглядала урядова комісія. Вона дуже перспективна”, – зазначив Артем’єв.

Telenor і “Альфа-груп” домовилися об’єднати частину своїх активів у жовтні 2009 року. Для цього була створена спеціальна компанія VimpelCom Ltd зі штаб-квартирою в Нідерландах. Керувати компанією призначений Олександр Ізосімов, який раніше багато років очолював “Вимпелком”.

У VimpelCom Ltd російської компанії належатиме 43,89% голосуючих акцій, а Telenor – 35,42%. У “Вимпелкомі” “Альфа-груп” володіє 44% акцій, а норвезька компанія – 29,9%.

В результаті злиття активів Telenor і “Альфа-груп” вийде одна з найбільших телекомунікаційних компаній у Східній Європі. Абонентська база “Вимпелкому” складає 65,4 мільйона людей, а “Київстару” – більше 22 мільйонів людей.

Раніше народні депутати України просили прем’єр-міністра Юлію Тимошенко не допустити об’єднання “Київстару” і “Вимпелкома” (торгова марка Beeline).

На думку депутата від БЮТ Віталія Коржа, злиття призведе до фактичної монополізації радіочастотного ресурсу й істотного обмеження
конкуренції на ринку мобільного зв’язку, зокрема до уповільнення темпів впровадження UMTS (стандарт зв’язку третього покоління^ 3G) в країні.

admin