Вибори в Україні – аукціон з продажу влади

Чого лише не вигадують аби тільки продати «лисому гребінець», переконуючи останнього в тому, що в разі вдалого придбання у того відразу почне рости волосся, а от тоді вкрай потрібен саме той гребінець.

На жаль, нинішня виборча кампанія копіює ці класичні прийоми банального продажу. З однією відмінністю – у нашому випадку торгують специфічним товаром, владою над цілою державою.

Яскравим прикладом такого політичного гендлярства стала виборча компанія для кандидатів у президенти Арсенія Яценюка та Сергія Тігіпка, які до та під час виборчих перегонів цілодобово торгували своїми образами на всіх телеканалах та бігбордах. Ці панове, доводили електорату, що лише у випадку їх обрання на посаду президента, у того народу відразу почне «рости…» не так вже й волосся, як економіка та добробут. Найцікавіше, що подібну нісенітницю кандидати «виливали» на голови електорату у країні, населення якої за їх власним визначенням вже десятиліттями перебуває за межею бідності.

Нісенітницю, саме тому, що за ті минулі роки одному з претендентів вдалося заробити аж мільярд з хвостиком, а іншому трохи забракло, дотягнув лише до мільйонера. Зате який прудкий. Той молодик прямо із студентської лави встиг посидіти то в банкірському, то в міністерському кріслі, правда ніде довго не затримувався. Не поталанило надовго утриматися і у спікерському кріслі. Однак швидко пересідаючи з одного владного крісла в інше той пан, по дорозі у якийсь дивний спосіб встиг добряче збільшити власні статки.

Як підрахували фахівці з політичного гендлярства, нинішня вартість 0,1 % електорату має свою реальну грошову оцінку. Звісно для кожного кандидата є цінові варіації. Так для Сергія Тігіпка вартість того 0,1 відсотка голосів виборця становить 0,75 мільйона доларів. А для Арсенія Яценюка – 1,5 млн. доларів. Тобто сумарно для Тігіпка його 13% обійшлося в сотню мільйонів доларів, а у «фронтовика» його 7% – у цілих 105 млн.

Звичайно, є політичні бренди, яким згідно статусу та без це «задоволення» вартувало дорожче.

Так діючому спікеру Литвину 0,1% обійшовся в $3 млн., а пані Богословській – в $2,5 млн. То ж Литвину прийшлося викласти «кровних» 70 млн. американських грошових знаків , а пані Інні Богословській за свої 0,4 відсотка 10 млн. «зелених».

Найдешевше ця виборча кампанія обійшлася кандидатам Анатолію Гриценко – це 0,25 млн.$, та Сергію Ратушняку – 0,1 млн.$

Отож, як не сумно, крісло президента в Україні як на аукціоні має конкретну ціну. Продається ніби аукціонний лот саме тому, хто більше дасть.

admin