В Ізраїлі заарештовано голову секти, який тримав у рабстві 32 дружини і 100 дітей

В Ізраїлі заарештували 51-річного жителя Гоеля Рацона, підозрюваного в створенні секти, багатоженстві, утриманні людей в рабстві, зґвалтуванні та сексуальних злочинах по відношенню до неповнолітніх.

Розслідування справи було доручено “російському відділу” поліції Тель-Авіва на чолі з капітаном Едуардом Плінером, що має найбільший досвід у справах, пов’язаних з торгівлею людьми.

Згідно з даними слідства, Рацон створив у тель-авівському кварталі а-Тіква секту, що складалася з жінок, які беззаперечно підкорялися кожному його слову.

Разом з ним були арештовані його 17 “дружин” та 37 дітей, включаючи 9 дітей до трьох років. Згідно з припущенням поліції, мова йде тільки про частину сім’ї. За словами самого Рацона, у нього більше 30 “дружин” та від 60 до 100 дітей.

15 жінок і діти передані під опіку соціальних служб і переведені в притулку. Дві жінки були затримані за підозрою в співучасті у низці злочинів. Сам Рацон постав перед суддею. Його арешт продовжений на 12 днів.

Слід зазначити, що про секту Рацона, який створив для своїх дружин “Книгу родини” було відомо протягом останніх 10 років, проте тільки в 2009 році соціальним службам вдалося зібрати достатньо інформації, щоб почати проти нього активні дії.

Всі члени секти сприймали Рацона як людину, наділеного надприродними здібностями і покликаного врятувати Всесвіт.

У секті дотримувалися строгих правил: жінкам заборонялося палити, вживати алкогольні напої, їсти м’ясо і підтримувати відносини зі своїми родичами. Одягатися вони мали скромно, а на тілі у кожної з них зробили татуювання з портретом їхнього “чоловіка”.

Гоель Рацон неодноразово підозрювався і був визнаний винним у численних правопорушення – у тому числі в шантажі, крадіжці і насильстві по відношенню до близьких.

Незважаючи на це, соціальні служби і поліція нічого не могли зробити проти глави секти – всі його “дружини” числилися як матері-одиначки, а їхні діти регулярно відвідували школи і виглядали доглянутими.

Разом з тим, фактично в кількох квартирах південного Тель-Авіва, що належать Гоелю Рацону, процвітав гарем. Щовечора його власник публічно оголошував, з якою з “дружин” він має намір провести ніч. Діти зобов’язані були поклонятися йому – аж до цілування ніг.

До речі, всі вони названі на честь батька. Серед їхніх імен зустрічаються, наприклад, такі: Авін а-Гоель (дослівно: Наш Отець Спаситель) і Теілат а-Гоель (дослівно: Слава Спасителя).

Перші дані були отримані від однієї з “дружин”, яка подала скаргу в соціальні служби.

Дії соцслужб і поліції були полегшені зміною ізраїльського законодавства, до якого в 2006 році був включений закон про заборону на работоргівлю, один з параграфів якого передбачає кримінальне покарання за утримання людей в умовах рабства.

За матеріалами: ynet.co.il

admin