Ученый хамелеон

Виталий Боднар , профессор политологии.

Москва 28 января

В Закарпатских ученых кругах признание и карьерный рост сегодня возможен только по политическому признаку. За исключением немногих профессоров, кто пробивает себе путь откатами с «преподавательской» деятельности. Не стал исключением в этой борьбе за университетское кресло и ректор некогда знаменитого в СССР Ужгородского национального университета.

08.08.2007 Избирательный список НУНС:

…………………….

179. Тодор Гуцуляк

180. Микола Вегеш

181. Сергій Барназакін

http://www.infoteka.info/News-view-52-word-%C2%E5%E3%E5%F8.html

2008 г. 26 января ректор УЖНу Микола Вегеш собирает студентов Университета и рьяно призывает отдать свой голос за проффесора Януковича.

Краткая официальная биография:

Вегеш Микола Миколайович

Вчений у галузі карпатознавства, доктор історичних наук (1998), професор (2000).

Народився 28 листопада 1962 р. в смт Міжгір’я Закарпатської області. Після закінчення у 1979 р. Міжгірської середньої школи з 1979 р. по 1984 р. навчався на історико-педагогічному факультеті Івано-Франківського державного педагогічного інституту ім. В. Стефаника. Кандидатську дисертцію “Карпатська Україна в 1938-1939 рр.: соціально-економічні та політичні аспекти” захистив у 1994 р.^ докторську — “Закарпаття в контексті центральноевропейської політичної кризи напередодні Другої світової війни” у 1998 р. (автореферат дисертації).

У 1984 р. розпочав свою трудову діяльність учителем історії Синевирської середньої школи Міжгірського району на Закарпатті. У 1990-1993 рр. — аспірант кафедри історії СРСР (згодом історії України). З 1992 р. — асистент, а в 1994-1996 рр. — доцент кафедри історії України. З 1997 р. — доцент, а з 2000 р. — професор кафедри політології, яку очолює з 2002 р. У березні 2004 р. обрано деканом історичного факультету. З лютого 2005 р. — ректор Ужгородського національного університету. Водночас очолює Науково-дослідний інститут карпатознавства університету.

Ужгородський національний

університет

Микола Вегеш є автором понад 850 публікацій, серед яких 450 наукових. Найповніше його науковий доробок представлений у двох багатотомних виданнях “Історичні дослідження в семи томах” (2000-2001) та “Історія і політика в чотирьох томах” (2005). Серед навчально-методичних посібників заслуговують на увагу “Основи політології”, “Вступ до геополітики”, “Становлення і розвиток політичної думки в Україні”, “Історія українсько державності”, “Політологія: конспект лекцій”, “Історична наука в Ужгородському державному університеті: матеріали до лекцій”, “Українська державність у ХХ столітті”, “Політологія в Ужгородському національному університеті та Болонський процес”, “Як писати наукову роботу”, “Зарубіжні футурологічні концепці на межі тисячоліть: порівняльний аналіз” та ін.

Праці Миколи Вегеша публікувалися в США, Канаді, Великобританії, Чехії, Словаччині, Угорщині, Румунії. Він автор багатьох колективних монографій та енциклопедичних видань (“Енциклопедія сучасної України”, “Енциклопедія історії України”, “Малий словник історії України”, “Нариси історії Закарпаття”, “Августин Волошин”, “Вони боронили Карпатську Україну” та ін.). За його редакцією виходить фахове видання з проблем історії, політології, етнології та культурології “Carpatica-Карпатика”.

Лауреат премій імені В. Гренджі-Донського (1993 p.) та академіка І. Крип’якевича (1996 р.).

27.11. 2009р. – Міністерство Освіти і Науки за підсумками перевірки спеціальної комісії оголосив догану ректору Ужгородського Національного Університету М. Вегешу за порушення, допущені під час цьогорічної вступної компанії. За твердженням МОНУ із-за вини ректора випускники шкіл з українською мовою навчання не змогли поступити на бюджетне навчання, бо їхні місця зайняли інші громадяни України – випускники шкіл з угорською мовою навчання.

06.09.07 http://uzhgorod.net.ua/news/25192

— Яке місце у вашому житті посідає політика?

Микола Вегеш: — Політика в мене завжди була на другому плані, але присутня завжди. З 1990 року, коли я почав займатися політичною діяльністю, – і по сьогоднішній день. В “Нашій Україні” я з часу її створення. Мене часто питають, чому не перейшов в якусь іншу партію. Бо не хочу зраджувати. Я – довірена особа Віктора Ющенка, а він – почесний голова партії. І я не хочу, щоб мене звинувачували у переході з однієї партії в іншу.

… я сказав, що залишаюся в “Нашій Україні”, хоч би вона набрала й 1%.

Сегодня Вегеш играет черными. Хорошо хоть не краплеными, как его посиневшие оранжевые боссы из “Барвы”.

admin