У Росії з'явився восьмий федеральний округ – Північно-Кавказький

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв підписав указ про створення у федерації нового округу – Північно-Кавказького.

До складу восьмого округу, центром якого буде місто П’ятигорськ, увійдуть Дагестан, Інгушетія, Кабардино-Балкарія, Карачаєво-Черкесія, Північна Осетія, Чечня і Ставропольський край.

Постпредом президента в цьому окрузі і, одночасно, віце-прем’єром уряду призначений Олександр Хлопонін, який досі очолював Краснодарський край.

На зустрічі з Хлопоніним у вівторок Дмитро Мєдвєдєв назвав “унікальною” ситуацію, коли одна особа є і заступником голови уряду Росії, і повноважним представником президента. До речі, задля цього призначення російським депутатам доведеться переписати федеральний закон про уряд.

Про необхідність введення посади відповідального за положення в неспокійному Північно-Кавказькому регіоні з широкими повноваженнями Мєдвєдєв вперше заявив під час свого звернення до Федеральних зборів в листопаді 2009 року.

Тоді він назвав ситуацію на Північному Кавказі найбільш серйозною внутрішньополітичною проблемою, витоки якої лежать, перш за все, “в економічній відсталості”.

У бесіді з Хлопоніним Мєдвєдєв зробив акцент на досвіді колишнього красноярського губернатора у вирішенні соціально-економічних проблем краю.

“Це саме те, що зараз украй необхідно Північному Кавказу”, – пояснив глава федерації.

Він додав, що за останні роки влада навчилася “боротися з бандитами”, але поки що “дуже важко йдуть економічні проекти, звідси масове безробіття, злочинність на економічному ґрунті, хабарництво”.

За матеріалами: gzt.ru / BBC Russian

admin