ЦВК змінила процедуру голосування вдома

Для голосування за межами виборчої ділянки виборець не повинен надавати документ, підтверджуючий, що він не може переміщатися самостійно.

Таке рішення було ухвалене на засіданні Центральної виборчої комісії. За нього проголосували 8 членів ЦВК, 4 – проти і двоє утрималися.

З цього питання на засідання ЦВК було винесено два проекти рішення. Зокрема, член ЦВК Жанна Усенко-Чорна в своєму проекті рішення пропонувала, щоб виборець, який подає заяву про голосування вдома, надавав довідку з лікарні на підтвердження факту нездатності самостійно переміщатися.

Усенко-Чорна також пропонувала, щоб при включенні в списки для голосування в день виборів дільнична комісія вимагала від виборця підтвердження органу ведення реєстру про те, що виборець не має іншої виборчої адреси.

За пропозицію Усенко-Чорної проголосували лише 6 членів ЦВК, п’ятеро утрималися і троє голосували проти.
Альтернативний проект рішення з цього питання вніс член ЦВК Олександр Шелестов.

В ньому передбачалася норма, що виборець для голосування вдома не повинен подавати в дільничну комісію ніяких підтверджуючих документів. При цьому Шелестов указував на той факт, що згідно законодавства, дільнична виборча комісія повинна самостійно перевіряти факт нездатності виборця самостійно переміщатися.

За матеріалами: УНІАН

admin