Порушення на дільницях

За інформацією прес-служби БЮТ у Закарпатській області, на ДВК № 3 в Мукачеві зафіксовано зникнення виборчого бюлетеня. Так член ДВК від Віктора Януковича взяв під розписку 50 бюлетенів, натомість повернув тільки 49 відрізних контрольних смужок. Члени ДВК склали відповідний протокол про зникнення бюлетеня. В обласному виборчому штабі кандидата в президенти Юлії Тимошенко повідомили, що зникнення бюлетеня є сигналом того, що хтось намагається запустити так звану «карусель», коли з дільниці виносять чистий бюлетень, за межами дільниці його заповнюють, через своїх людей заносять на дільницю, вкидають, натомість виносять наступний чистий бюлетень.

Членів ДВК та спостерігачів здивував той факт, що після цього випадку на дільницю з’ясовувати обставини приїхав нардеп від ЄЦ Ігор Кріль.

У місті Чоп на ДВК № 123 спостерігачі від кандидата на пост Президента України Юлії Тимошенко спільно з членами ДВК виявили і затримали виборця із числа чопських ромів, громадянина Лайоша А., який у внутрішній кишені своєї куртки намагався винести виборчий бюлетень за межі дільниці. За цим фактом, як і вимагає закон, складено відповідний акт, а порушника передано міліції.

Нагадаємо, що напередодні У Чопському міському виборчому штабі кандидата в Президенти України Юлії Тимошенко, отримали інформацію про те, що в день голосування в місті готуються фальсифікації на користь кандидата в президенти Віктора Януковича. Поінформовані джерела повідомили, що передбачається організація так званих «каруселей» із виборців ромської народності, а їх в Чопі понад 900 осіб.

Щоб не допустити масових фальсифікацій, місцеві депутати від БЮТ звернулися з відповідною заявою до Чопського міськвідділу міліції. Однак, правоохоронці з незрозумілих причин відмовилися прийняти заяву. Нагадаємо, що відповідно до ст. 97 Кримінально-процесуального кодексу України, міліція зобов’язана невідкладно приймати заяви про підготовку або скоєний злочин. Крім цього не зайве знати, що за фальсифікації результатів виборів відповідно до ст.157 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі від двох до п’яти років. З огляду на ситуацію, що склалася, уповноважена особа кандидата на посаду президента України в 69 виборчому окрузі Андрій Сербайло 16 січня звернувся з відповідною заявою до начальника УМВС України в Закарпатській області Павла Кононенка.

admin