Підготовку до виборів-2010 визнано найгіршою за роки незалежності

За рівнем підготовки нинішні вибори президента є найгіршими серед інших виборів, які були проведені в Україні. Про 12 січня на прес-конференції в Києві заявив голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко.

“За рівнем підготовки, матеріально-технічного забезпечення, це найгірші вибори, які були на моїй пам’яті”, – сказав він.

Торкаючись теми маніпуляції волевиявленням громадян, Черненко висловив думку, що виключно завдяки підкупу виборців остаточний результат виборів зламано не буде, але як елемент комплексного впливу на виборця, такий спосіб матиме місце.

Таку його точку зору підтримала голова правління Громадської мережі “Опора” Ольга Айвазовська. “Підкуп навряд чи буде основним, що вплине на результат”, – сказала вона, додавши при цьому, що низьке технічне забезпечення виборчих комісій, низька підготовка їх членів може зірвати виборчий процес для визнання на окремих дільницях виборів недійсними. “Саме організаційна частина підготовки виборів може суттєво вплинути на волевиявлення громадян”, – зазначила Айвазовська.

За її словами, наразі очолювана нею організація має інформацію про те, що в малих населених пунктах “іде активна підготовка до підкупу виборців”. Втім, зауважила вона, найбільше та найчастіше така технологія буде застосована кандидатами в президенти, які потраплять до другого туру, оскільки кожен з них “піде ва-банк”.

Продовжуючи тему Черненко зауважив, що, за наявними у нього даними, середня ціна голосу становить 150 грн. Однак все залежить від регіону, де проходитиме голосування.

У той же час він зазначив, що “по відчуттю” найбільше зловживань буде під час включення у виборчі списки в день виборів людей, які не знайдуть себе у цих списках. На другому місці, на його думку, буде підкуп, і третьою формою зловживань стане голосування вдома. Крім того, голова КВУ не виключає, що складні погодні умови та відсутність належного транспортного забезпечення вплинуть як на явку виборців, так і на підрахунок результатів голосування.

Нагадаємо, спостерігачі від місії Міжпарламентської Асамблеї країн СНД відзначають низький рівень готовності виборчих дільниць в Україні до майбутніх виборів президента. У ситуації низької готовності виборчих ділянок, на думку спостерігачів від СНД, може бути застосований адміністративний ресурс.

За матеріалами: УНІАН

admin