Під час землетрусу на Гаїті зникли безвісти троє українців

Міністерство закордонних справ розшукує трьох громадян України, які напередодні землетрусу відбули до Гаїті у службових справах. Ця робота проводиться у зв’язку зі зверненнями родичів трьох українських фахівців.

Посольство України у США встановило контакт із місією організації Червоного Хреста у штаті Вірджинія (США). Було з’ясовано, що в даний час місія організації Червоного Хреста в Республіці Гаїті проводить пошуково-рятувальні роботи та забезпечує надання необхідної медичної допомоги постраждалим. Серед осіб, доставлених місією Червоного Хреста до функціонуючої на Гаїті лікарні та які мали при собі документи, станом на 14 січня громадяни України відсутні.

Українські дипломати передали місії організації Червоного Хреста дані стосовно трьох згаданих українських фахівців. Було досягнуто домовленості, що в разі отримання місією Червоного Хреста на Гаїті будь-якої інформації щодо вказаних осіб, вона буде негайно передана посольству.

Спільно з постійним представництвом України при ООН посольство України в США вживає заходів з метою встановлення телефонного зв’язку з членами вертолітної групи з України з тим, щоб отримати інформацію про можливу наявність серед постраждалих внаслідок землетрусу громадян України.

Дипустанови України в США та в Республіці Куба продовжують відслідковувати подальший хід пошуково-рятувальних робіт у Республіці Гаїті.

Як відомо, два сильні землетруси магнітудою 7,0 і 5,9 відбулися в кількох милях від узбережжя острова Гаїті у вівторок, 12 січня. Землетрус став найпотужнішим за останні 200 років в Карибському басейні. Зруйновано багато будинків, в тому числі президентський палац, парламент, будівлю місії ООН, безліч готелів, шкіл і лікарень.

За приблизними підрахунками глави уряду республіки Гаїті, кількість загиблих може перевищити сто тисяч людей.

За матеріалами: УНІАН

admin