Нацрада поскаржилася в ЦВК на російську мову кандидатів у президенти

Національна рада з телерадіомовлення угледіла низку порушень законодавства у трансляції привітань кандидатів у президенти з новорічними святами.

Зокрема, як зазначено в листі заступника голови Нацради Юрія Плаксюка на ім’я голови ЦВК Володимира Шаповала, виступи окремих кандидатів на пост президента в ефірі декількох телерадіокомпаній транслювалися російською мовою в супроводі субтитрів українською.

“Оскільки в нашій державі мова офіційних повідомлень і реклами – українська, а вказані звернення містилися в блоках політичної реклами, то така форма трансляції новорічних привітань має ознаки порушення законів “Про мову в Україні” та “Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади”, – наголошується в листі.

Нацрада також звернула увагу, що привітання кандидатів транслювалися у форматі привітання вищих посадових осіб України та подавалися як окремий елемент програм без відбивки “політична реклама”.

“Аналогічний формат привітання був використаний і лідером опозиції також на більшості загальнонаціональних телеканалів”, – йдеться в листі.

Крім того, новорічне привітання одного з кандидатів, який є відомим державним діячем, на кількох загальнонаціональних каналах подавалося без відповідної відбивки і без заставки про посаду, яку обіймає кандидат.

Нацрада також зафіксувала випадки виходу в ефір роликів з новорічним привітанням кількох кандидатів на посаду президента без ідентифікації звернень як політичної реклами і в якості самостійного елементу програмного наповнення.

Водночас ці ж привітання на інших каналах транслювалися як політична реклама.

Вітання одного з учасників виборчих перегонів взагалі не містило жодної ідентифікації особистості виступаючого, ще один кандидат на посаду глави держави був представлений як лідер певної партії.

“Все вищевказане має ознаки порушення ч.10 ст. 64, а в разі привітань без укладання угоди та сплати з виборчого фонду цих кандидатів ч.9 ст.61 закону “Про вибори президента України”, – підкреслила Нацрада.

Окремо наголошується, що до Нацради надійшло звернення жителя Фастова про те, що в ефірі “О-ТВ” транслювався відеокліп “Юля”, який, на думку заявника, містив ознаки політичної агітації за одного з кандидатів на посаду президента.

Разом з тим, фактів ігнорування телерадіоорганізаціями заяв претендентів на посаду президента про надання їм ефірного часу на тих же умовах, що і кандидатам, які вже були в ефірі відповідної телерадіокомпанії, як і за минулі дні, не зафіксовано.

За матеріалами: Українська правда

admin