Яйця Балоги

Так, свого часу «яйце» Балоги було підкладено до гніздечка обласної організації Партії регіонів України. Для цього, без великих зусиль з крісла керівника обласного осередку виштовхнули інертного Федиковича. Правда «закарпатській зозулі» знадобилося презентувати одному з керівних функціонерів центрального апарату ПР джипа. Вилупившись з балогівського яйця, зозуленя на прізвисько Ледида таки непогано прилаштувався у нових батьків. При цьому Олександр Ледида як мовиться на рівні «генетичної» пам’яті ніколи не забув про своє коріння. Це неодноразово ставало причиною конфліктів у закарпатського регіональному «гнізді», та Ледида не лише утримався на посаді, але й встиг вирости справжнім регіональним «зозуленям» Балоги. Благо нові батьки давали можливість їсти від пуза.

В нинішній політичній ситуації, коли Віктор Балога почав здавати позиції в області, йому якраз і знадобилися послуги свого «зозуленяти» в Закарпатській обласній організації ПР.

Після невдалих перемовин з Юлією Тимошенко, Балога подався до Януковича обіцяючи підтримку донецькому кандидату в Президенти на цьогорічних перегонах. Обіцянка не була пустопорожньою, а мала достатньо гучний тембр дзвінкої монети з нотками адміністративного ресурсу в краї. Взамін Балога просив не так вже й багато – крісло губернатора Закарпатської області для Олександра Ледиди. Звісно за таких обставин панування мафіозного балогівського клану в Закарпатті має шанс ще на п’ять років продовжити своє панування. До чого це призвело за попередні роки відчув на собі кожен закарпатець.

На жаль потрібно визнати, що за результатами першого туру президентських перегонів у нашому краї обіцянки Януковичу були не пустопорожніми.

“Перемога голови Партії регіонів Віктора Януковича на Закарпатті у першому турі президентських виборів – це результат домовленостей Януковича і колишнього глави секретаріату Віктора Ющенка Віктора Балоги”.

Таку думку на цьому тижні висловив і один із українських політологів, директор українського Центру досліджень проблем громадянського суспільства (ЦІПГО) Віталій Кулик.

“Саме підтримка Балоги, який свого часу обіймав посаду губернатора цього регіону, дозволила лідеру Партії регіонів зайняти тут перше місце”, – відзначив експерт. На думку Кулика, для Балоги зараз важливо відстояти свої позиції та укласти вигідні політичні пакти. “Екс-глава секретаріату хотів самостійно брати участь у виборах і мав для цього достатньо ресурсів, однак вважає, що альянс з Януковичем буде для нього більш вигідним”, – додав політолог.

Як результат, за підсумками голосування в Закарпатській області лідер Партії регіонів Віктор Янукович отримав 29.65% голосів, а Юлія Тимошенко лише 26,23%.

Саме голосування в другому турі покаже, чи хочуть краяни наступні п’ять років буди прислугою у балогівських братків, чи бажають нарешті звільнитися від смертельних обіймів завидівської мафії.

admin