Франція хоче сплавити Україні мільйони доз вакцини від свинячого грипу

Париж влітку замовив понад 90 мільйонів доз вакцини, щоб щеплення змогли собі зробити всі охочі. На той час експерти вважали, що для виникнення імунітету потрібно робити ін’єкцію двічі, – повідомляє «Німецька хвиля».

Лише згодом з’ясувалося, що достатньо одного щеплення. Незважаючи на це, опозиція нищівно критикує урядовців і прагне провести розслідування.

«Науковці й політики з самого початку попереджали уряд не драматизувати ситуацію і не купувати дуже багато вакцини», – заявляє депутат від соціалістів Жан-Марі ле Гуен.

Незважаючи на активні заклики уряду, щеплення зробили собі лише 5 мільйонів жителів Франції. У цілому населення країни складає близько 65 мільйонів людей. Тепер властям належить терміново вирішити, куди дівати решту невикористаного препарату.

Згідно інформації французького міністерства охорони здоров’я, 200 тисяч доз уже продали емірату Катар. Тим часом тривають переговори з Єгиптом про покупку ще двох мільйонів доз.

Серед потенційних покупців вакцини французькі чиновники називають також Україну і Мексику, але якоїсь конкретної інформації ще немає.

Як відомо, Німеччина також розглядає можливість перепродажу іншим державам, зокрема й Україні, свого надлишку вакцини від грипу Н1n1.

admin