Дикий туризм на Закарпатті

„Дикі” туристи мають більш, чи менш виражену – мету відвідати район, подивитися ті чи інші об’єкти. Але конкретного маршруту, який вони зобовязані пройти, у них немає. В залежості від обстановки під час мандрівки „дикі” туристи коректують свої намірення, міняють маршрут.

В дорогу Сергій відправляється обовязково з друзями. Беруть з собою спеціальне спорядження, що включає в себе багато речей. Починаючи від термобілизни, спальних мішків… і закінчуючи рацією.

В зимові святкові дні зазвичай він з друзями відпрявляється до Туристичної хижі Яворник, це стара камінна будова, що акуратно размістилась на краю гірського хребта, і вже багато років ділиться теплом і затишком з туристами, пастухами, чи збирачами ягід. Будиночок був побудований в 1936-1938 г.г., в період чехословацького володіння землями Підкарпатської Русі. Архітектура будови зберігає в собі історичну культуру туризму того часу і вписується в природную красоту гір і зараз. За помірну плату можна переночувати в туристичному притулку, обігрітися, приготувати їжу, чи просто відпочити.

Звичайно, не кожен ризикне відправитись зимою в похід з маршрутом протяжністю в 20 кілометрів. Та і не варто цього роботи новичкам, адже навіть професіонали з «дикого» туризму буває потрапляють в горах у складні непередбачувані ситуації.

admin