Чергові витівки сомалійських піратів

Українська делегація відбула до оманського порту Салала, щоб повернути українських моряків з “Аріани” додому.

Доручення про створення делегації здійснив президент Ющенко, її очолюють заступник глави Секретаріату президента Андрій Гончарук та голова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж.

24 моряки разом з делегацією спецрейсом українського літака повернуться в Одесу 6 січня.

3 січня “Аріана” стала на рейді в порту Салала Султанату (Оман). Супровід судна до територіальних вод проводився поетапно кораблями міжнародних сил.

10 грудня судно “Аріана” було звільнене з піратського полону в Сомалі. За звільнення “Аріани” було заплачено викуп у розмірі від 2,6 млн дол. до більш ніж 3 млн. дол.

Теплохід “Аріана” був захоплений 2 травня 2009 р. в Індійському океані неподалік від Сейшельських островів. Судно слідувало під прапором Мальти, компанія-оператор Alloceans Shipping Co. LTD (Греція). Суховантаж виходив з Бразилії на Близький Схід, на його борту знаходилося 35 тис. т сої.

Невдовзі, після звільнення українських моряків з судна «Аріана», сомалійськими піратами 1 січня було захоплене інше – Asian Glory, до складу екіпажу якого входять 10 громадян України.

Міністерство закордонних справ України підтверджує інформацію про захоплення піратами британського судна Asian Glory. Його привели до узбережжя Сомалі. Про це повідомило командування очолюваної ЄС військово-морської операції “Аталанта”.

Судном Asian Glory, компанією-оператором якого є лондонська Zodiac Maritime Agencies Ltd., керував болгарський екіпаж.

Напад піратів було скоєно на відстані 600 морських миль (1100 кілометрів) на схід від узбережжя Сомалі, або в 900 морських милях (близько 1600 кілометрів) від Сейшельських островів.

Asian Glory стало другим в новому році судном, захопленим сомалійськими піратами – в перший день 2010 року в Аденській затоці був захоплений індонезійська танкер Pramoni для перевезення хімікатів, що йшов під прапором Сінгапуру.

Також з’ясувалося, що сомалійські пірати використовували для захоплення автомобілевозу захоплене пакистанське риболовецьке Shahbaig.

admin