Балога знову хоче Ющенка

Зрозумівши, що на Закарпатті влада тікає із рук братків, Віктор Балога закликав кандидатів на посаду Президента України Арсенія Яценюка, Анатолія Гриценка та Юрія Костенка негайно заявити про підтримку чинного глави держави Віктора Ющенка на виборах Президента. Цікаво, як цю заяву сприймуть згадані кандидати, які гостро критикують злочинну політику до власного народу діючого Президента.

На переконання Віктора Балоги, розрізненість зусиль чинного Президента В.Ющенка, кандидатів А.Гриценка, Ю.Костенка і А.Яценюка є однією з головних причин того, що до першого туру голосування вони підійшли з рейтинговими показниками, які не дозволяють скласти навіть мінімальну противагу авторитарній перспективі для України.

За його словами, особливі претензії виборці, що сповідують демократичні цінності, мають висувати до трійки претендентів, які відхрестилися від можливості провести переговори про консолідовані зусилля з чинним главою держави. Адже їхніх власних ресурсів – особистісних, штабних, організаційних – було явно недостатньо навіть для виходу в другий тур, не кажучи про одноосібну перемогу.

“А.Гриценко побудував кампанію на вихвалянні себе особисто і своїх власних якостей, у які, за його уявленнями, неодмінно повинні були повірити українці. Ю.Костенко більше просував своє ім’я і бренд очолюваної ним партії, що вказувало на його бажання не перемогти у президентській кампанії, а здобути реванш на виборах у Верховну Раду. А.Яценюк вже наприкінці літа остаточно заплутався у пріоритетах власної програми, а завдяки старанням російських політтехнологів у його риториці стали явно вчуватися неодиктаторські нотки”, – зауважив Віктор Балога.

Лідер “Єдиного Центру” вважає, що демократичність трьох згаданих політиків не пройшла першого серйозного випробування, і їхнє майбутнє дуже невтішне. За його словами, щонайменше, їм вже незабаром доведеться пояснювати своїм прихильникам, чому і своїми діями, і бездіяльністю вони поставили під прямий удар демократичну перспективу України. “Такі запитання обов’язково постануть з усією прямотою вже на місцевих виборах у травні. Уникнути аргументованої відповіді навряд чи вдасться, хіба що з сорому ці політики та їхні політичні сили відмовляться балотуватися”, – додав він.

“У нинішній ситуації трійка Гриценко-Костенко-Яценюк для протидії загрозі встановлення авторитаризму мала б закликати своїх прибічників підтримати чинного Президента як людину з найвищим рівнем довіри у таборі демократів. Зробити це слід негайно, не чекаючи результатів першого туру голосування. У другому турі будь-які подібні заклики вже не матимуть ані найменшого значення”, – підкреслив Віктор Балога.

14 січня 2010р.

admin