2012 року багато людей можуть залишитися без днів народження

Всесвітня асоціація календарів готує календарну революцію. Вона виступила з пропозицією змінити григоріанське літочислення, за яким людство живе з 1582 року. Два варіанти змін нині проходять експертизу ООН. За одним із них уже з 2012 року в багатьох може зникнути власний день народження.

Деякі науковці вважають, що чинний, так званий григоріанський календар має кілька недоліків. По-перше, високосні роки. По-друге, нерівнозначні квартали. І пропонують останні зрівняти. Щоб кожен мав по дев’яносто одному дню.

Рік починатиметься в неділю. У лютому стабільно буде тридцять днів. Березень, травень та серпень утратять тридцять перше число. А ось квітень навпаки дістане додатковий день. Крім цього, кожен рік колишнє тридцять перше грудня замінятимуть так званим Днем світу, який не матиме дати.

Розробники нового літочислення справді тиснуть на економіку. Мовляв, нерівні квартали ускладнюють фінансову діяльність, зокрема, звітність. Проте не всі вітчизняні економісти з цим згодні.

Однак, це був лише перший варіант зміни календаря. Є ще й друга версія. Завдяки якій багато людей утратять власні дні народження. Адже інші вчені голови пропонують кожен новий місяць розпочинати з понеділка. У лютому, травні, серпні та листопаді збільшити кількість днів аж до тридцяти п’яти, а всі інші скоротити до двадцяти восьми. Тобто кожен місяць матиме рівно чотири або п’ять тижнів.

Між іншим наші пращури в шістнадцятому сторіччі до нового календаря звикали важко, твердять історики.

Наприклад, Британія прийняла його тільки в 1752 році. А найцікавіше це прийняття відбувалось у Швейцарії. Де різні кантони приймали різним способом. Останній катон прийняв аж у 1810 році.

Нові зміни можуть затвердити вже у 2012 році. Якщо звісно вони витримають експертизу ООН.

За матеріалами: ТСН

admin