Звання "Мати-героїня" отримали ще 9 закарпаток

За материнську самовідданість, народження і зразкове виховання дітей, забезпечення умов для всебічного їх розвитку Президент України присвоїв почесне звання “Мати-героїня” і багатодітним закарпаткам –

матері шести дітей із с. Гукливий Воловецького району Гафії Бирак, матері сімох дітей із с. Синевирська Поляна Міжгірського району Євдокії Желізняк, матері семи дітей із Нижнього Коропця, що на Мукачівщині, Марії Ковач, матері п’ятьох дітей із с. Верб’яж Воловецького району Марії Кузан, матері десятьох дітей із с. Чорна Тиса Рахівського району Василині Палчук, матері п’яти дітей із с. Ужок Великоберезнянського району Єві Петик, матері п’ятьох дітей із селища Буштино Тячівського району Юлині Рущак, матері шістьох дітей із с.Великий Раковець Іршавського району Марії Тимар, матері восьми дітей із с. Ізки Міжгірського району Марії Хміль.

Присвоєння відбулося тільки після того, як уповноважений з прав людини Ніна КАРПАЧОВА занепокоєна проблемами дотримання прав матерів-героїнь, які через бюрократичну тяганину тривалий час не можуть дочекатися присвоєння їм заслуженого почесного звання ”Мати-героїня України”, відкрила провадження щодо захисту прав ображених матерів-героїнь та підготувала відповідне подання на ім’я Президента України Віктора ЮЩЕНКА. Водночас у зверненнях порушується проблема фінансового забезпечення виплат матерям-героїням, яких в Україні вже понад 12 тис.

Як зазначають в прес-службі Н.КАРПАЧОВОЇ, за офіційними даними, матерів, які народили і виховали до 8-річного віку понад п’ятеро дітей, в Україні близько 250 тис. Усі вони мають право на присвоєння почесного звання мати-героїня.

Тепер було б непогано, щоб ще знайшлися і неіснуючі будинки, які подарував постраждалим від повені закарпатцям Ющенко.

Нагадаємо, як нещодавно по допомогу у вирішенні цього питання мати з багатодітної сім’ї Олена Яремчук звернулася з листом до керівника фракції БЮТ в Закарпатській обласній раді Андрія Сербайла. У листі зокрема зазначено:

“07.09.2007р. Президентом України п. Віктором Ющенком нам було подаровано житловий будинок, як багатодітній сім’ї. На офіційному врученні Ющенко мені вручив Свідоцтво на право власності на нерухоме майно в с. Лазещина, буд. 138. Моїм радощам не було меж. На другий день ми всією сім’єю вирішили поселитися до нового будинку, але виявилося, що будинок не існує. Навіть більше, не існує земельної ділянки, на якій він мав бути збудований. Спробували “знайти будинок” в Рахівській РДА. Зверталися до всіх голів РДА, які помінялися протягом 2-х років – відповідь була одна: не перестанете сюди бігати – погано закінчите.

Будь-ласка, поясніть нам:

– чи дійсно Президент України подарував нам будинок, чи просто аркуш паперу?

– Якщо все-таки нам подарований будинок, то допоможіть нам знайти, де він є, бо за два роки ми його так і не знайшли”.

Не може знайти свого будинку, по
дарованого Ющенком, і сім’я Миколи Москалюка. За документами будинок мав би знаходитися за адресою: смт Ясіня, вул. Визволення,36.

Прокуратура до сих пір відмовчується.

admin