Закарпатські монети вкрали німці?

 Делегація федеральної землі Гессен (ФРГ) передав МВС України колекцію монет Боспорского Царства, яка була вивезена на територію Германії учасниками організованого злочинного угрупування. Про це повідомляє прес-служба МВС.

 

«Завдяки ефективному співробітництву між правоохоронними органами Германії, та Главного управління боротьби з організованою злочинністю МВС України вдалося викрити транснаціональну злочинну групу», — повідомив міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко .

 

За його словами, це угрупування складалося з німцівихідців из СРСР и громадян Росії, котрі займалися нелегальною перевозкою та незаконною торгівлею культурними цінностями,  добутими «чорними» археологами в Криму.             

 

Наукова експертиза встановила, що  вилучені монети походять з античного Боспорского Царства, яке існувало в Північному Причорноморрі (Крим) в період з V століття до н.е. до IV століття н.е. Крім того, було встановлено, що подібної колекції не мав і не має ні один з відомих державних  музеїв світу.

 

Колекція буде передана Інституту археології Національної академії наук України для її детального наукового вивчення.

 

Можливо скоро знайдуться і ті монети, що зникли із Закарпатського музею?

 

 

Нагадаємо, що минулого роки кудись  “завіялися” із Закарпаття майже сотня кельтських та римських монет?

 

Звірка фондів Закарпатського краєзнавчого музею засвідчила, що в музеї наявні монети, які не відповідають опису в інвентарній книзі. Крім того, не вистачає близько сотні монет — римських, кельтських.

 

Комісія з Києва передала акт перевірки дирекції музею. Директор передав матеріали у прокуратуру, триває розслідування.

 

Перед цим остання звірка проводилася у 1989 році.

 

Як пояснив завідувач відділом археології Закарпатського краєзнавчого музею Йосип Кобаль, невідповідність може бути пов’язана із халатністю чи неуважністю працівників, які свого часу обліковували монети.

 

«В московському Ермітажі 1,2 млн експонатів, а нестача монет сягає теж кількох сотень, тому для Закарпаття – це серйозна кількість, у нас в музеї близько 130 тисяч експонатів. В Україні серед обласних музеїв це 6-7 місце. Колекція бронзових скарбів музею найбільша в Україні, крім того, тільки закарпатський музей володіє колекцією кельтських старожитностей», – казав Кобаль. 

12 грудня

 

Clipnews.info

admin