В Ужгороді буде майданчик для трейсерів

Молодіжна громадська організація «Сакура 7.0», яка об’єднує прихильників руху «паркур» (трейсерів) звернулася до управління культури, спорту сім’ї та молоді Ужгородської міської ради з проханням виділити кошти на майданчик для паркуру. Під зверненням є 400 підписів молодих людей, які заявляють, що впевнені у підтримці мера міста, Сергія Ратушняка, котрий «сам є людиною спортивною» та вболіває за майбутнє молоді.

Трейсери самі розробили ескіз-план, провели необхідні розрахунки. Паркур, що виник у Франції, ужгородські послідовник сприймають як окрему філософію, винятково здоровий спосіб життя, керуються життєствердними моральними принципами, пропагують можливість жити з повнотою гострих відчуттів без цигарки, алкоголю та наркотиків. Члени спільноти трейсерів Закарпаття Денис Коржов і Олег Пугаєв на прес-конфренції в Ужгороді розповіли, що трейсери спроможні швидше від будь-кого опинитися у певній точці міста без спеціального спорядження, виключно завдяки вмілому застосуванню власної сили і вишколу. Хлопці продемонстрували представникам ЗМІ свій відеоролик, у якому йдеться про те, що, сконцентрувавши здорову енергію у тренованому тілі, трейсер кидає виклик буденності, подеколи демонструючи немислиму зухвалість: перестрибує з даху на дах 9-поверхівок, біжить перилами мосту через річку тощо.

За цим, наголошують трейсери, стоїть не надривне безголів’я, а цілком адекватне переконання у тому, що людські можливості безмежні. Денис розповів, що спочатку сто разів відпрацьовував стрибки на землі «з бетонки на бетонку», перш ніж стрибнути з даху на дах. Для підкорення 3-метрової висоти спочатку необхідно освоїти стрибки з метрової і двометрової. Трейсери відпрацьовують свої екстремальні трюки по 8 років, тому легковажно повторювати побачене категорично забороняється.

На захоплення ужгородських трейсерів сильний вплив мав французький фантастичний акро-бойовик «13 район». Паркур є поєднанням акробатики, легкої атлетики тощо, де не накачують залізом м’язи, як у спортзалі, внаслідок чого «штучна» м’язова маса не відповідає фізичній силі «качка». Їхнє захоплення не є фінансово затратним, оскільки для занять достатньо простих бігових кросівок і спортивної форми. Досягнення мети дається виключно завдяки використанню можливостей власного тіла, сили духу і самодисципліни. Юнаки переконані, що людина може дуже багато, оскільки має здатність долати будь-які перешкоди, тільки цього треба дуже хотіти, бути наполегливим і послідовним. Обидва трейсери зізнаються, що до того, як відкрили для себе паркур, мали проблеми зі здоров’ям, не могли навіть підтягнутися на турніку, але тепер це позаду. Поки що хлопці не думають про роботу у службах, де їхні виняткові навики могли б знадобитися (міліція, спецназ, пожежна охорона), але поділитися з ними вміннями готові.

Насамкінець зізналися, що свого часу пережили переломи кісток, проблеми з суглобами та витратили місяці на відновлення після отриманих травм, тому звернулися до новачків, захоплених паркуром, з проханням пам’ятати про терплячість, послідовність і виваженість, адже для досягнень у паркурі потрібні роки наполегливих тренувань. Шістнадцятирічним бажано не поспішати зі стрибками з висоти, що є небезпечним для їхніх суглобів. Це не змагальницький вид спорту, він не для тих, хто прагне перевершити товариша, виконати небезпечніший трюк будь-якою ціною.

admin