Нові бюлетені загрожують зірвати вибори

Затверджений у виборчих бюлетенях текст загрожує зривом виборів президента.

Так вважає заступник голови Центральної виборчої комісії Жанна Усенко-Чорна.

“Маємо на сьогоднішній день не передбачену законом інформацію в бюлетенях… Невизначеність щодо постанови Центральної виборчої комісії (про затвердження форми і тексту бюлетенів) справді ставить під загрозу зриву виготовлення виборчих бюлетенів, і, відповідно, загрожує зривом всіх виборів”, – сказала Усенко-Чорна.

За її словами, раніше в бюлетенях ніколи не використовувалася нумерація, і відповідно до закону введення нумерації не може бути передбачено ЦВК.

Відповідно, за її словами, рішення ЦВК може бути оскаржене, і якщо воно буде скасовано в той час, коли друк бюлетенів у затвердженій формі вже почнеться, може просто не вистачити часу на їх передрук.

Нагадаємо, ЦВК затвердив форму і текст виборчого бюлетеня на вибори президента.

Нагадаємо, що на засіданні 15 грудня Центрвиборчком затвердив розмір, форму і текст бюлетеня на виборах президента-2010.

Комісія встановила, що виборчий бюлетень друкуватиметься державною мовою, на одній сторінці аркуша розміром 200х580 мм з текстом тільки на одному боці.

Бюлетені мають друкуватися на папері світлого тону з поєднанням сірого та рожевого кольорів з використанням спеціальних фарб. Документи мають бути надруковані з графічними захисними елементами, з проставленням номера виборчої дільниці і захисною фарбою, яка проявлятиметься на звороті.

Однак найбільш резонансним стало рішення ЦВК про те, що перелік кандидатів на посаду президента має бути розташований за алфавітом, а також кандидати мають бути пронумеровані.

Серед членів комісії з цього питання виникла дискусія. На думку окремих представників ЦВК, нумерація може призвести до того, що виборці не захочуть підтримувати кандидатів під номерами, з якими пов’язані марновірства і забобони.

Зокрема, прізвище прем’єр-міністра Юлії Тимошенко при такій нумерації йтиме під номером 13.

admin