Хто замовив Грузіна – ще невідомо

Головний міліціонер області одразу почав із невтішного. За словами Кононенка, кримінальна злочинність у нас зросла майже на 17 %, а злочинів особливо тяжкої категорії збільшилося на 27 %. Тим не менше, генерал-майор констатує, в нашому краї – чи не найнижчий рівень злочинності, ніж в цілому по Україні. У нас на 10 тисяч населення припадає 42,4 злочини. Павло Миколайович називає позитивною тенденцією те, що цього року до суду дійшло 3884 кримінальні справи проти торішньому результату – 3603.

Генерал Кононеко повідомив, що за 2009 рік було розкрито на 11% більше злочинів тяжкої категорії, ніж у минулому році. Ба більше, розкрито всі зґвалтування та вимагання. За цей рік було скоєно 32 навмисні вбивства, а злочинців встановлено по 29 справам. Досі залишаються нерозкритими 3 вбивства: ужгородського підприємця О. Грузіна, ужгородця П. Руднєва, який займався незаконними валютними операціями та ще одна вбивство – на Тячівщині. «Чесно кажучи, вбивство на Тячівщині якесь безмотивне. Гірське село, чоловік нікому нічого поганого не заподіяв. Його тіло знайдено з великою кількістю тілесних ушкоджень. Ні родичі, ні знайомі не можуть сказати, кому і що він міг зробити погане», – роздумував під час прес-конференції головний міліціонер області.

Павло Кононенко повідомив журналістам, що розкрите резонансне навмисне вбивство батьків та семирічної сестри. «Як виявилося, цей злочин скоїв 20-річний син. Зараз проводиться його психологічна експертиза, мотиви до кінця не зрозумілі», – говорить генерал-майор. Як повідомив п. Кононенко, на Закарпатті на 56 % збільшилася кількість розбійних нападів, натомість відсоток їх розкриття склав 95 %. «Як приклад, 6 листопада в славнозвісному селі Драгово троє злочинців у масках напали на будинок підприємців. Зв’язали, завдали їм тяжких тілесних ушкоджень, вимагали гроші. Коли гроші не знайшли, вкрали шість мобільних телефонів і з місця пригоди зникли. Добре спрацювали працівники карного розшуку, фактично протягом кількох діб встановили злочинців і затримали. Виявилися місцевими мешканцями, зараз вони притягаються до відповідальності і перевіряються на причетність до скоєння таких подібних злочинів», – розповідає Кононенко.

Листопад виявився нещасливим для ужгородок, адже, як наголошує генерал-майор, в обласному центрі було зчинено ряд пограбувань жінок. «В листопаді в Ужгороді було скоєно 5 нападів на жінок. Два злочинці забирали в них сумки і мобільні телефони. Затримали злочинців, один із них – раніше судимий. Виявилося, що вони мешканці Перечина, зараз вони арештовані і перевіряються на причетність до інших злочинів.

P.S. Головний міліціонер краю нагороджував переможців обласного конкурсу на краще висвітлення правоохоронної тематики в ЗМІ за 2009 рік. Серед найкращих – Микола Кошута, головний редактор видання «Вісті тижня», Володимир Кривошапко, головний редактор газети «Європа-Центр», Наталя Петерварі, власкор інформаційного агентства «Уніан», Оксана Штефаньо, кореспондент редакції «Новини Закарпаття», та інші журналісти обласних ЗМІ.

Clipnews

admin