Ющенко віддав 140 га із державною резиденцією Януковичу, а багатодітній сім’ї із Рахівщини подарував… папірця замість будинку

9 липня 2007 року Ющенко по телефону привітав тодішнього прем’єра Януковича із днем народження, а за кілька годин підписав секретне розпорядження №148, за яким урядова дача на території комплексу відпочинку Пуща Водиця надавалася в користування главі Кабміну Віктору Януковичу. Останній публічно підтвердив той факт, що Ющенко «продублював рішення» про передачу власності. Тоді ж на сайті Президента з’явився інший документ – указ, яким він зобов’язав прем’єра Януковича виконати рішення РНБО й забезпечити фінансування дострокових виборів. Отже, саме таку ціну через згоду на дострокові вибори і, як наслідок, втрату влади – заплатив Янукович за державний маєток.

Подальша хронологія привласнення 140 га разом із резиденцією така. 25 вересня 2007 року ДК “Надра України”, підконтрольна тодішньому прем’єру Януковичу та його міністру екології та природних ресурсів Джарти, за п’ять днів до дострокових парламентських виборів, уклала договір міни (обміну). “Надра” передали донецькій компанії “МедІнвестТрейд” усе майно резиденції “Межигір’я” у Нових Петрівцях під Вишгородом на Київському морі. Взамін “Надра України” отримали від “МедІнвестТрейд” два напівзруйновані будинки на Парковій дорозі в Києві. Але у власності національної компанії вони перебували тільки добу. Наступного дня відбулося засідання Кабміну Януковича: останнє перед достроковими парламентськими виборами-2007. Тоді уряд Януковича своїм рішення передав ці два аварійні об’єкти на Парковій алеї до Державного управління справами – тобто президенту Ющенку. Ющенко саме мріяв переселитися у Маріїнський палац, а два напівзруйнованих будинки на Парковій алеї примикають до Маріїнського комплексу. Президент таким чином отримав своєрідного хабара. Ющенко міг зупинити постанови уряду, які передували відчуженню “Межигір’я”. (Міг зупинити, як сьогодні зупиняє постанови уряду Тимошенко щодо закупівлі обладнання для оснащення лікарень: апаратів штучного дихання, інкубаторів для немовлят, реанімобілів у сільську місцевість.) 30 вересня Янукович програв парламентські вибори. Це змусило авторів схеми якнайшвидше підкріпити оборудку судовими рішеннями. Компанія “МедІнвестТрейд” у жовтні 2007 подала позов до Господарського суду Києва про визнання недійсною угоди міни з “Надрами України”. Справу вона успішно програла. Це традиційна рейдерська практика – оскаржувати те, що тебе влаштовує, і навмисно програвати. Суд, таким чином, підтверджує ніби дійсність угоди. Потім було отримано потрібне рішення й в апеляції. Янукович у цей час усе ще залишається прем’єром. Щойно відбулася апеляція, як ТОВ “МедІнвестТрейд” вирішило продати “Межигір’я”. 19 листопада 2007 року, коли Янукович продовжував очолювати уряд, було укладено два договори між донецькою компанією “МедІнвестТрейд” і донецьким же товариством з обмеженою відповідальністю Танталіт. Отже, резиденція опинилася вже в третіх осіб, які начебто були не в курсі щодо схеми. Але, як стверджує видання «Українська Правда», до кінцевих акціонерів компанії „Танталіт” входить Олександр Янукович – старший син лідера Партії регіонів. Далі компанія “Танталіт” оформила оренду на 49 років «прибудинкової території» площею 139 гектарів, на якій живе Янукович, поінформував присутніх у прес-центрі журналістів Андрій Сербайло.

Керівник фракції БЮТ у Закарпатській обласній раді знову звернув увагу на вже відомий факт, про який закарпатській ЗМІ повідомляли: багатодітній сім’ї із Рахівщини в тому ж 2007 році президент Ющенко вручив документ про право власності на будинок. Однак цього будинку насправді не існує й досі. В той же час він зі спокійною душею віддав реальні 140 гектарів землі разом із державною резиденцією «бідному» Януковичу.

admin