ДАІ почала використовувати новий алкотестер

Управління Державної автомобільної інспекції у Вінницькій області з 7 грудня почало використовувати мобільний прилад Alcotester 6810 для виявлення водіїв, які керують транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння.

Про це сьогодні повідомив начальник управління ДАІ у Вінницькій області Геннадій Прокопович. За його словами, алкотестер на основі аналізу повітря, що видихається в трубку людиною, дозволяє протягом 5 хвилин виявити водія, який перебуває за кермом у стані алкогольного сп’яніння.

“Прилад показує з дуже високою точністю рівень алкоголю в крові. При цьому його неможливо обдурити, адже він фіксує всі виміри, видає сигнали помилки, якщо водій видихає в трубку недостатню кількість повітря, або, навпаки, під час вимірювання замість видиху робить вдих”, – додав Прокопович.

Він уточнив, що алкотестер показує тільки дані з вживання людиною саме алкогольних напоїв і не реагує на вживання ліків, що містять спирт.

Також Прокопович зазначив, що Alcotester 6810 проводиться компанією Drager (Німеччина), його вартість складає 19,9 тисяч гривень.

На даний момент Департамент ДАІ МВС закупив 5 алкотестерів, 2 з яких використовуються співробітниками ДАІ в Києві і по одному – у Вінницькій, Житомирській та Чернігівській областях.

Як повідомлялося, 23 жовтня набрала чинності інструкція Міністерства внутрішніх справ і Міністерства охорони здоров’я про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. При цьому показник концентрації алкоголю в крові не повинен перевищувати 0,2 проміле.

Нагадаємо, минулого тижня начальник ДАІ Сергій Коломієць повідомив, що в 2010 році на українських дорогах зросте кількість вимірювачів швидкості Візир, а також зазначив, що ДАІ в наступному році має намір приділити особливу увагу контролю за застосуванням та використанням водіями на дорогах ременів безпеки.

admin