ДАІ ініціювала зміну правил дорожнього руху

Департамент ДАІ МВС запропонував змінити правила дорожнього руху. Якщо Кабмін погодиться з пропозиціями, водіям обмежать швидкість, зменшать кількість місць для зупинок і введуть заборону на управління автомобілем після прийняття ліків.

За словами керівника прес-служби ДАІ Ніни Хмелевської, відповідну постанову уряд може ухвалили вже до березня наступного року.

Згідно із передбачуваними нововведеннями, з правил приберуть поняття “Дорога для автомобілів” (дорога з хорошим покриттям, позначена спеціальним знаком, на якій дозволено їхати до 110 км/год, тоді як на звичайних дорогах 90 км/год, на магістралях – 130 км/год). Тобто, даішники зможуть штрафувати водіїв, які їхатимуть швидше 110 км/год.

У нових правилах буде закріплена заборона розмовляти за кермом по мобільному телефону без пристрою “вільні руки”. Не можна буде сідати за кермо хворим, втомленим або після прийняття ліків, які знижують швидкість реакції (про це є попередження в анотації до препаратів, наприклад, сюди входять багато засобів від алергії, заспокійливих, знеболюючих, антивірусних ліків і навіть краплі для очей).

ДАІ також збирається обмежити використання машин, перш за все дорогих, які ввозяться в України нібито тимчасово (зазвичай на 3 місяці, щоб їх не розмитнювати і не платити високе мито, потім вивозять на 1-2 дні і знову завозять). На такій машині зможе їздити тільки її господар, довіреність на право управлінням буде недійсна.

Натомість у департаменті хочуть полегшити життя для велосипедистів – запровадити для них світлофори, а велодоріжки прокласти з асфальту червоного кольору, як це робиться в Європі.

Знак “Зупинка заборонена”, під яким зараз можна зупинитися таксистові для вантаження-вивантаження вантажу або посадки-висадки пасажирів, заборонить будь-яку зупинку.

Знак “СТОП” запропонували писати латиницею STOP, щоб було зрозуміло іноземцям. А перед “лежачими поліцейськими” з’явиться розмітка.

За матеріалами: Сегодня

admin