Coca-Cola вимагає заборонити у Швеції вироблені в Україні напої

Корпорація Coca-Cola подала позов до окружного суду Стокгольма, в якому попросила заборонити шведському дистриб’юторові напоїв (компанії Fammal AB) з міста Фалькенберг поставляти до Швеції під своєю торговою маркою вироблені в Україні напої.

Підстава – українська продукція не відповідає стандартам Coca-Cola для Швеції, повідомляє видання Hallands Nyheter.

Coca-Cola зажадала від Fammal не тільки припинити перепродаж української продукції шведським оптовикам і дистриб’юторам, але і утилізувати всі існуючі складські запаси імпортованого з України товару. Крім того, Coca-Cola попросила суд стягнути з Fammal штраф у розмірі 200 тисяч крон (28 тисяч доларів) у випадку, якщо шведська компанія не припинить продаж в Швеції напоїв українського виробництва.

Coca-Cola, Fanta і Sprite виробляються в Україні компанією Cocа-Cola Beverages Ukraine Ltd – одним з лідерів українського ринку безалкогольних напоїв. Окрім центрального офісу і виробництва в Київській області Cocа-Cola Beverages Ukraine Ltd має представництва в 10 обласних центрах України, Сімферополі і Кривому Розі. Компанія входить до групи Coca-Cola HBC.

В українському представництві Coca-Cola, заявили, що українська продукція виробляється за європейськими стандартами. Проблема з українською колою в Швеції, за словами директора зі зв’язків з державними органами і комунікаціями компанії Cocа-Cola Beverages Ukraine Ltd Андрія Бублика, суто юридична, і пов’язана лише з ліцензійними порушеннями.

Водночас Coca-Cola не вперше стикається з претензіями до якості “регіональних” продуктів. У 2006 році декілька штатів Індії заборонили продаж кока-коли – в ній знайшли неприпустиму кількість пестицидів, яка перевищувала дозволені норми більш ніж у 30 разів.

У 1999 році сотні дітей в Бельгії і Франції були госпіталізовані з діагнозом “харчове отруєння” після вживання кока-коли. Наступного дня компанія Coca-Cola Belgique оголосила про відклик 2,5 млн пляшок, а влада Бельгії заборонила продукцію Coca-Cola, яка вироблялася на двох бельгійських і одному французькому підприємстві.

Цього року скандал, пов’язаний з брендом Coca-Сola, спалахнув в Австралії. На континенті повністю заборонили рекламу компанії як таку, що надає помилкову інформацію про можливу шкоду здоров’ю людини.

Компанії довелося офіційно визнати, що такі напої, як Coca-Cola і Coca-Cola Light містять у великій кількості кофеїн та інші компоненти, які порушують обмін речовин, а також можуть призвести до проблем із зубами.

admin