За тиждень на грип і ГРВІ захворіли 2 513 ужгородців. Пандемічного грипу не виявлено

Станом на четвер 5 листопада ( 7-й день епідемії) в Ужгороді захворіли 2 745 чол., у т. ч. 1761 дитина, 22 вагітні жінки (тобто 215,7 людей на 10 тис. населення), епідеміологічний поріг у місті перевищений уп’ятеро. За цей час госпіталізовано 138 громадян, з них 65 — діти. 30 жовтня від пневмонії помер чоловік, який звернувся за медичною допомогою на 7-й день хвороби. За інформацією голови НППК, стаціонарні хворі ужгородці цього дня мали стабільний стан, покращився він у двох людей, які перебували в реанімації. Моніторингом виявлено: за медичною допомогою 29.10 звернулися 140 осіб, 30.10 — 336, 31.10 —334, 1—2.11 — 465 ( 292 дитини), 3.11— 381, 4.11 — 378 осіб, 5.11 — 280 ( із них тільки 15 дітей).

Позитивну роль у зменшенні захворюваності серед дітей зіграло введення карантину у школах. Якщо 1 листопада була госпіталізована одна дитина, 3.11—15 дітей, 4.11 — 8, то 5 листопада жодної. НППК засідала тричі, вона затвердила і ввела в дію комплексний план протиепідемічних заходів. Працює оперативний штаб, який збирається щоденно о 15.00 Вирішено припинити роботу освітніх закладів до 22 листопада. У місті впроваджений масковий режим у місцях скупчення людей, перепрофільовано 48 ліжок у ЦМКЛ та 40 у МДКЛ. Міські лікарні отримали медичні маски та в достатній кількості препарат “Таміфлю”, очікується надходження інших медичних препаратів. Залучено додаткову кількість медпрацівників з числа студентів УжНУ для допомоги лікарям. Загалом в Ужгороді боротьбу з епідемією ведуть 700 медичних працівників. Через карантин обмежено низку масових заходів, які планувалося провести в місті. Федір Апшай запевнив, що медичні заклади до кінця місяця профінансовані в повному обсязі (близько 560 тис. грн.). На його думку, проблемними моментами на сьогодні є паніка серед населення, через яку за день-два з ужгородських аптек “вимели” 3-місячний обсяг продажів, відсутність масок (хоча на потреби області буде пошито 160 тис. масок та ще 100 тис. є від словаків). Ужгороду наразі бракує 110 тис. масок, а ще необхідне додаткове фінансування (500 тис.грн). У середу область отримала з Києва 5,1 млн. грн. і міська рада звернулася до ОДА з проханням поділитися з Ужгородом, оскільки немає можливості виділити якісь кошти з резервного фонду, повідомив Федір Апшай. Міське управління міліції пильнішу увагу звертатиме на присутність у центрі приїжджих жебраків, які складають групу ризику і можуть поширювати вірусну інфекцію.

Василь Петричко песимізму щодо ситуації не схвалює, але й легковажити зі здоров’ям категорично не радить: пандемічного грипу хоч і немає, але є небезпека від сезонних різновидів. Так, зайве носити медичні пов’язки на безлюдній вулиці, а ось у місцях скупчення людей вони є обов’язковими: на пасажирському транспорті, ринках, у супермаркетах. В офісах, банках, автобусах і таксі мають двічі на день робитися прибирання з використанням мийних засобів. Особливий режим введено у лікувально-профілактичних закладах, а також на кордоні. Там першим до транспортного засобу, де більше трьох людей, підходить працівник СЕС, який проводить опитування і огляд, а вже потім починається митне оформлення. На санітарно-карантинному пункті СЕС на кордоні застосовують швидкісні тести, які за 10 хвилин визначають наявність і тип вірусної інфекції.

Роблячи хід “на випередження”, карантин у місті ввели ще тоді, коли епідпоріг був не досягнутий і становив 95,5 % (581 хворий за тиждень проти 608). За поточний тиждень у місті захворіли 2 513 людей (при епідпорпозі 504), тобто маємо його перевищення вп’ятеро, але через тиждень ситуація має покращитися. Василь Петричко також повідомив, що після перевірки 294 об’єктів 23 за невиконання розпоряджень Кабміну і СЕС про масковий режим, вологе дезінфекційне прибирання тощо призупинили свою роботу та були оштрафовані. Це магазини, банки, офіси тощо. Нині на додаткових стаціонарних ліжках лікуються 57 дітей у ДМКЛ і 24 осіб у ЦМКЛ. У лабораторії облСЕС проводиться обстеження важких хворих, які надходять до стаціонару й відвідують поліклініку, у 17 зі 112 ужгородців виявлено вірус А-1 і А-3. “Можна вважати, що у нас типовий сезонний сплеск захворюваності на вірусні інфекції, — сказав Василь Петричко. — Нетиповим є те, що зазвичай це трапляється у січні
-лютому, коли ми вводимо двотижневий карантин для дітей. Цьогоріч це сталося в середині осені”.

На жаль, на Закарпатті немає обладнання для виявлення вірусу “каліфорнійського грипу”, при його підозрі біопроби відсилаються до Києва. Померлий чоловік, як з’ясовано, занедужав від грипу А-3. Діагностична лабораторія з визначення вірусної етиології коштує 300 тис. грн., вона потрібна місту (70 % захворювань спричиняє саме вірусна інфекція). Цікаво, що старші 60 років люди хворіють значно менше, а на “каліфорнійський грип” ми, швидше за все, вже хворіли, просто тоді не було обладнання для його виявлення, вважає Василь Петричко. Щодо вакцинації, то в Ужгороді вона на сьогодні повністю припинена, у т. ч. і в пологовому будинку. Припинені прийом планових хворих на обстеження і проведення операцій, а також профілактичні медогляди, їх буде відновлено через пару тижнів. Василь Петричко застеріг від небезпеки самолікування: померлі запізно звернулися по медичну допомогу. Телефонуйте на “гарячу лінію” міської поліклініки за номером 64-20-10, лікар сам має прийти до хворого додому. До речі, в понеділок на засіданні надзвичайної протиепідемічної і протиепізоотичної комісії з огляду на велику кількість викликів прийнято рішення забезпечувати безоплатне перевезення дільничних лікарів машинами служб таксі. Більш толерантним до медиків, які в ці дні несуть велике навантаження і ведуть боротьбу з епідемією та подеколи працюють по дві зміни, має бути і населення міста.

admin