З понеділка знову продовжать графік подачі води

«Розроблений проект, що дозволить 5-поверхівки, які знаходяться біля лінії високого тиску (вони подають воду 9-поверхівкам) через регулятори тиску перевести на цю лінію. Два стоквартирні будинки по вул. Легоцького, № 7 та № 15 вже підключено, а до Нового року буде підключений мікрорайон у межах вулиць Легоцького – Заньковецької – Чорновола- Капушанська, що об’єднує 10 п’ятиповерхівок. Вже закуплене насосне обладнання, регулятори тиску, і наступного тижня почнуть проводити монтаж. Завершити роботи планується протягом двох тижнів. Таким чином, ці будинки також матимуть воду з 6.00 до 22.30 так саме, як і 9-поверхівки», — повідомив Юрій Омельяненко. Мешканцям 9-поверхівок, запевнив директор, не варто хвилюватися, що з водою у них стане гірше. Інженерний підрозділ Водоканалу провів відповідні розрахунки, було закуплене нове насосне обладнання з тим, щоб покращення водопостачання в 5-поверхівках не сталося за рахунок погіршення в 9-поверхівках.

Покращення водопостачання вимагає фінансових затрат, які, на жаль, не компенсуються платіжними надходженнями від населення. Тільки з початку року борги населення збільшилися на 2 млн. 300 тис. грн., а разом з попередньою заборгованістю становлять близько 12 млн. грн. (Тому підприємство змушене вести претензійну роботу з боржниками, юридичний відділ направляє до суду понад 70 заяв на місяць.) Маючи плани реконструкції та розвитку мереж міського водопостачання, підприємству складно їх реалізувати без відповідної підтримки з боку споживача послуг, населення. До того ж, почали зростати тарифи за спожиту підприємством електроенергію (на сьогодні це 72 копійки за 1кВт). Хоча Водоканал суттєво скоротив використання електроенергії, керуючись рішенням сесії від 2006 року, яка затвердила програму збереження електроенергії та заміни морально застарілого обладнання (на 3 млн. кВт), а з 2004 року на 5 млн. кВт., однак гуртова закупівля електроенергії виходить дуже дорогою (втричі дорожче, ніж для населення). До слова, населення на сьогодні сплачує менше 30 відсотків собівартості електроенергії, зате перекривається ця «дешевизна» тим, що за воду мешканці міста змушені платити за збільшеним тарифом.

Розглядаються можливості того, як знайти фінансові ресурси та продовжити роботи з переведення Минайського водозабору на перший клас (різниця в тарифах першого і другого класу становить 17 коп.) Вже виділені кошти на придбання відповідного додаткового обладнання для цієї підстанції, і є сподівання, що до весни необхідні роботи вдасться завершити й Минайський водозабір буде переведений на перший клас, що зменшить вартість електроенергії на цьому об’єкті. «У планах підприємства проведення реконструкції системи водопостачання «нового» мікрорайону, — сказав Юрій Омельяненко. — Роботи вже велися до настання кризи (зроблено 80 % ), закупили нове насосне обладнання, збудували нову насосну станцію, підготували резервуари для чистої води. Після завершення робіт, на які потрібні додаткові кошти, увесь «новий» мікрорайон матиме воду цілодобово».

admin